3 najlepsze metody na zmotywowanie pracownika

Zmotywowanie osób zatrudnionych w swojej firmie do wydajniejszej pracy to zadanie wymagające przemyślanego działania. W tym celu warto sięgnąć zarówno po wypróbowane metody, jak i wykorzystać takie nowoczesne narzędzia, jak chociażby PPO (Pracowniczy Program Oszczędnościowy).

Nie tylko premie

Dodatkowe pieniądze cieszą , ale nie tylko one powinny być wykorzystywane w motywowaniu pracowników.

Myśląc o skutecznych metodach motywacyjnych dla pracowników z pewnością, jako pierwszą większość wymieniłaby premie. To prawda. Trudno o bardziej skuteczny środek, który stanowi zachętę do wzmożonego wysiłku niż pieniądze. Ale to nie jedyne rozwiązanie. W jaki zatem jeszcze sposób można zmotywować pracowników do działania na rzecz firmy?

Spotkania integracyjne / imprezy i wyjazdy firmowe

Ten sposób sprawdzi się głównie wtedy, gdy w grę wchodzi motywacja większej grupy pracowników. Jedynie zintegrowany zespół stanowi klucz do sukcesu firmy. W trakcie takich luźnych spotkań nie tylko osoby pracujące ze sobą, ale również szefostwo ma niepowtarzalną szansę pokazania się z zupełnie innej strony.

Paczki niespodzianki / bony zakupowe / bony zniżkowe lub darmowe na konkretne usługi

To dość powszechnie wykorzystywany sposób, który potrafi wiele zdziałać. Oczywiście pod warunkiem, że nagrody, o jakich mowa są dopasowane ściśle do potrzeb pracowników. Dzięki temu w ich świadomości pojawi się obraz firmy, która nie tylko dba o swój interes, ale również docenia wkład pracy zatrudnianych osób.

PPO (Pracowniczy Program Oszczędnościowy)

Dobra znajomość realnych potrzeb pracowników i wychodzenie im na przeciw, to jedno z lepszych podejść, które gwarantuje większe zaangażowanie pracownika.

To swoista nowość, która co prawda wiąże się z dodatkowymi kosztami dla pracodawcy, ale jednocześnie stanowi podwójną gwarancję zwrotu zainwestowanych środków. Co ważniejsze PPO daje możliwość indywidualnego dostosowania jego formy do potrzeb firmy oraz pracowników. Więcej szczegółów na temat tego, co to jest PPO oraz jak funkcjonuje i jakie niesie korzyści znajdziesz tutaj: https://www.esaliens.pl/pl/emerytura/oferta-dla-firm/pracowniczy-program-oszczednosciowy-ppo

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *