3 powody, by mężczyzna odwiedził salon kosmetyczny

Salony urody coraz częściej wychodzą ze swoją ofertą także do mężczyzn, co powoduje, że niektórzy z nich kierują tam swoje kroki. Zobacz, kiedy warto to zrobić i nie oglądać się na innych.

Kilka faktów o męskiej skórze

Odróżnia ją od damskiej kilka cech. Po pierwsze jest dużo grubsza. Ma to związek z przewagą testosteronu. Po drugie – męska skóra wolniej się starzeje. Oznacza to, że panowie nie muszą martwić się zmarszczkami nawet do 50 r.ż., a to za sprawą większej ilości kolagenu. Po trzecie – posiada ona dużo więcej komórek do odżywiania, a więc jest skórą wymagającą. Po czwarte – panowie najczęściej są właścicielami tłustej cery.

Kiedy facet powinien iść do kosmetyczki?

Nie da się nie zauważyć, że rynek kosmetyczny obfituje w produkty pielęgnacyjne i upiększające również dla mężczyzn. Skoro tak, to po co mężczyznom wizyta w salonie urody? Oto trzy główne powody:

  • Zachowanie młodego wyglądu na dłużej

aby tak się stało panowie powinni przynajmniej raz na tydzień poddać się fachowemu zabiegowi oczyszczającemu, jakim jest peeling (te drogeryjne mogą okazać się zbyt mało skuteczne, zwłaszcza przy braku odpowiedniej wiedzy na temat rodzaju swojej cery). Ten efekt z pewnością docenią ci panowie, którym zależy na utrzymaniu lub otrzymaniu dobrze płatnej pracy.

  • Przywrócenie skórze zdrowego wyglądu

…a dodatkowo usprawnienie pełnionych przez nią funkcji. Jest to możliwe dzięki zabiegom odtruwającym i dotleniającym komórki skóry. W ten sposób odzyskuje ona naturalną barwę. Staje się pełna energii.

  • Usunięcie skutków stresu

Nawet najgrubsza skóra nie jest w stanie oprzeć się wpływowi stresu. Staje przez to bardziej podatna na liczne zmiany – w tym także stany zapalne. Zaczyna się szybciej starzeć i to w widoczny sposób. Skutecznym lekarstwem i ukojeniem dla niej są zabiegi odżywcze i regeneracyjne – z masażami włącznie.