3 sposoby na radzenie sobie z hejtem w sieci

Wbrew pozorom na hejt w sieci narażeni jesteśmy bez względu na to ile mamy lat i czym się zajmujemy. Nigdy nie wiadomo komu nie spodoba się treść, jaką udostępnimy. Jak sobie poradzić z takim atakiem?

Po pierwsze – nie odpowiadaj atakiem

Oczywiście pierwsza nasza myśl, gdy tylko ktoś nas zaatakuje i to bezpodstawnie, to chęć odwetu. Wykrzyczenia wszystkich negatywnych emocji pod adresem osoby, która nas zaatakowała. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, gdyż prowokuje do dalszej awantury. O wiele bardziej efektywne będzie zignorowanie lub próba dogadania się na spokojnie. Może nawet poza forum w tzw. wiadomościach prywatnych.

Po drugie – zablokuj hejtera

Jednym słowem pozbawiamy osobę, która nas atakuje możliwość dalszych wypowiedzi. Możemy to zrobić bez uprzedzenia lub informując ją o tym fakcie.

Po trzecie – szukamy grupy wsparcia

Hejter to osoba, która zazwyczaj przez swoje zachowanie walczy o uwagę dla siebie. To ktoś kto lubi robić zamieszanie, mącić. Pamiętaj, że i Twoją siłą w starciu z nią są osoby, które są Twoimi zwolennikami. Zadbaj o to, by w tej sytuacji również stanęli za Tobą. Pamiętaj jednak, by zrobić to w miarę najbardziej kulturalny sposób.

Ostateczne rozwiązanie konfliktu z hejterem, który nieustannie nas wyzywa lub uprzykrza nam życie w inny sposób to zgłoszenie problemu do Administratora strony (portalu, platformy blogowej, forum) i poinformowanie go o zaistniałej sytuacji. Administrator dysponuje bardziej rozbudowaną bazą narzędzi, które mogą skutecznie osłabić działanie hejtera.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *