Alior Bank – poznaj opinie na temat tego kredytodawcy

Polacy lubią żyć na kredyt – tak wynika z utrzymującego się od co najmniej kilku lat i rosnącego z roku popytu na różnego rodzaju pożyczki. Najczęściej sięgamy po kredyty bankowe, jako wyjątkowo bezpieczne i dość łagodne dla naszych portfeli. Sprawdzamy, jaką ofertę kredytową przygotował dla swoich klientów Alior Bank. Poznajmy opinie, jakimi cieszy się ten kredytodawca.

Na co najczęściej bierzmy kredyty bankowe?

Kredyty to wciąż najbardziej popularne produkty, jakie wybieramy z ofert banków.

Suma kredytu, jaka przypada obecnie na jednego dorosłego Polaka, wynosi nieco ponad 20 tys. zł. Świadczy to o rosnącym zainteresowaniu tym instrumentem finansowym. Najczęściej zaciągane są kredyty mieszkaniowe. Tylko w okresie od kwietnia do czerwca bieżącego roku banki podpisały blisko 60 tys. nowych umów kredytowych na ten właśnie cel. Rosną również kwoty, o jakie wnioskują zainteresowani, a także odsetek kredytobiorców dysponujących wkładem własny. Wśród pożyczkobiorców górują młode osoby przed 30-tką, które wiążą się z bankiem średnio na 20-30 lat.

Drugie miejsce wśród zaciąganych zobowiązań zajmują kredyty gotówkowe. Środki pozyskane w ten sposób przeznaczane są głównie na cele konsumpcyjne.

W którym banku najlepiej wziąć kredyt?

Podpisanie umowy kredytowej z bankiem – bez względu na rodzaj zaciąganego zobowiązania – powinno być poprzedzone dokładną analizą wszystkich „za” i „przeciw”. Najważniejszą kwestię musi stanowić pewność co do posiadanej przez przyszłego kredytodbiorcę płynności finansowej. W tym wypadku warto mieć zawsze wyjście awaryjne, czyli dokładnie przemyślany plan działania na wypadek, gdyby pojawił się problem z regulowaniem rat. Po drugie dobrze jest przejrzeć wcześniej co najmniej kilka, a nawet kilkanaście różnych ofert kredytowych. Pamiętajmy, że posiadanie konta np. w Eurobanku nie dyskwalifikuje nas, jako potencjalnego kredytobiorcy, chociażby Alior Banku. Wprost przeciwnie, wówczas interesujący nas kredytodawca zrobi wiele, aby przekonać nas właśnie do swojej oferty. Możemy wtedy liczyć na korzystniejsze warunki czy dodatkowe usługi. Po trzecie – sprawdźmy zawsze w internecie, który bank według dostępnych rankingów cieszy się największym zaufaniem wśród kredytobiorców i dlaczego. Wejdźmy na fora tematyczne. Sprawdźmy opinie zarówno zadowolonych, jak i rozczarowanych wierzycieli. Nie bójmy się też pytać na forum o to, czy podejmujemy właściwą decyzję w kwestii pożyczki bankowej.

Najlepszy bank – kredytodawca

Mimo często dość wysokiego RRSO to kredyt bankowy wciąż cieszy się wysokim zainteresowaniem.

Co w praktyce oznacza, że dany bank, jest najlepszym kredytodawcą? Składa się na to szereg czynników. Najważniejsze z nich to:

 • kwota kredytu ;
 • obowiązkowy wkład własny – w przypadku kredytu hipotecznego;

 • okres kredytowania im dłuższy, tym wysokość pojedynczej raty jest niższa. ;

 • wysokość rat – w przypadku dużych kwot, suma pojedynczej raty, nie powinna przekraczać 30% naszego dochodu netto;

 • koszt całkowity naszego zobowiązania.

Obecnie wśród najlepszych banków – kredytodawców wysokie miejsce zajmuje Alior Bank, który zbiera pozytywne opinie dotyczące swojej oferty.

Alior Bank – co warto o nim wiedzieć

Alior Bank może pochwalić się 11-letnią historią swojego działania. Z jego produktów – w tym właśnie z kredytów – możemy korzystać od 2008 roku. Jest to instytucja finansowa, która doskonale poradziła sobie z połączeniem tradycyjnych zasad bankowości z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Wśród tych najciekawszych warto wymienić, chociażby pierwszy w Polsce bankowy kantor internetowy czy nowoczesny system wideoweryfikacji przy zakładaniu konta.

Alior Bank doskonale orientuje się w najpilniejszych potrzebach klientów. Stąd też – o czym możemy przekonać się na jego forum – bardzo często wprowadza ciekawe udogodnienia. Wprowadzając je, zyskuje nie tylko jeszcze większe zainteresowanie wśród klientów. Jego starania doceniane są również na forum, czego przykład stanowią liczne nagrody i wyróżnienia, jakie – praktycznie co roku – Alior Bank otrzymuje od różnych instytucji. Nagradzany jest on głównie w kategoriach: bezpieczeństwo, innowacyjność, szybkość rozwoju, kredyty. Najczęstsze wyróżnienie, jakim Alior Bank może się poszczycić to tytuł „Najlepszego banku” – zarówno w zakresie obsługi firm, jak i klientów prywatnych.

Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że Alior Bank od 2012 roku wchodząc w skład indeksu WIG20.

Jak dotąd dwukrotnie miała miejsce fuzja Alior Banku z Meritum Bank (2015 r.) oraz Bankiem BPH (2017 r.), co świadczy również o wysokiej pozycji tej instytucji.

Jak wygląda oferta Alior Banku?

Alior Bank stworzył – i wciąż pracuje nad modyfikacjami – ofertę dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Ci pierwsi mogą korzystać z takich rozwiązań, jak np.: szeroki wybór kont osobistych i lokat; wymiana waluty online; opcja ubezpieczenia (aż 9 różnych pakietów polisy); biuro maklerskie. Klienci biznesowi mają z kolei do swojej dyspozycji takie dodatkowe rozwiązania, jak:

 • bogata oferta depozytowo-kredytowa;

 • system bankowości internetowej 24/7 (co oznacza możliwość realizowania każdej operacji bez względu na czas i miejsce);

 • dostęp do platformy wymiany walut – także działającej w systemie 24/7.

Oferta kredytowa Alior Banku

Alior Bank udziela kredytów na naprawdę wysokie sumy, dzięki czemu możemy bez trudu zrealizować wszystkie swoje plany.

Alior Bank przygotował dla swoich klientów bogatą ofertę kredytową. Mogą oni wybierać pomiędzy następującymi instrumentami:

 • pożyczki ratalne – charakteryzujące się dość niskim kosztem obowiązującym przez cały okres trwania umowy; niezwykle ciekawą opcję stanowi tutaj pożyczka negocjowana, której zarówno wysokość, jak i warunki kredytobiorca ustala wraz z bankiem;
 • karty kredytowe – dość atrakcyjne, gdyż kwota ich wydania to 0zł;
 • kredyt konsolidacyjny;
 • kredyt hipoteczny – do wyboru jest tu kilka opcji, jednak najważniejsze co charakteryzuje ten rodzaj zobowiązania, to fakt, że Alior Bank wymaga jedynie 10% wkładu własnego. Warto nadmienić, że w trosce o interes klienta Alior Bank przygotował dla swoich klientów specjalne narzędzie ułatwiające spłatę tego zobowiązania w chwili, gdy pojawią się u nich problemy z płynnością. Jest nim Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Można z niego skorzystać w dowolnym momencie. Zwrot środków następuje dopiero po dwóch latach od wpłaty ostatniej raty wsparcia. Koszt jest rozbity na 8 lat w równych nieoprocentowanych ratach.

STĄD dowiecie się jakich dokumentów będzie potrzebowali oraz jakie warunki musicie spełnić, by ubiegać się o kredyt gotówkowy w Alior Bank.

Alior Bank – opinie na temat udzielanych kredytów

Czy warto zaciągać kredyty udzielane przez Alior Bank? Opinie zadowolonych pożyczkobiorców mówią same za siebie.  Kredytobiorcy podkreślają przede wszystkim to, że na decyzję nie czeka się długo i jeśli tylko spełniamy warunki, możemy oczekiwać na pozytywną decyzję banku. Poza tym chwalą sobie również fakt, że obowiązuje tu minimum formalności, co tylko skraca całą operację zaciągania kredytu. Po trzecie można wnioskować o naprawdę wysokie sumy i to bez względu, czy korzystamy już z usług tego banku. Sporym atutem, jaki zauważają osoby korzystające z tej oferty jest możliwość wyboru dnia spłaty pożyczki. Można więc śmiało przyznać kredytom od Alior Bank tak pożądaną przez klientów cechę, czyli elastyczność. Na niejednym forum, z kolei możemy przeczytać, że kredytobiorcy są zadowoleni z niskiej prowizji.

Reasumując: jeśli szukamy kredytu, który będzie nam łatwo spłacić, powinniśmy zainteresować się ofertą, jaką ma dla nas Alior Bank. Opinie, jakie zbiera on jako kredytodawca, brzmią pozytywnie. Już sam ten fakt, powinien nam ułatwić wybór. Biorąc dodatkowo pod uwagę, że Alior Bank doceniany jest również na forum przez liczne instytucje z sektora finansowego, możemy być pewni decyzji o zaciągnięciu w nim kredytu na ważny dla nas cel.