Bank BPH logowanie – skąd te problemy?

Masz konto w Banku BPH i przez jakiś męczyły Cię problemy z zalogowaniem się na konto internetowe? Cóż, marne pocieszenie, ale nie jesteś jedynym takim przypadkiem! Czytaj ten artykuł i przekonaj się, z czego wynikały kłopoty przy logowaniu w Banku BPH w ostatnich miesiącach.

Fuzja BPH i Alior Banku

Wszystkie te kłopoty wynikały z niedawnej fuzji Banku BPH oraz Alior Banku. Co prawda mogłoby się wydawać, że bank bph logowaniegdy łączą się tak duże firmy (o tak ogromnym kapitale), to tego rodzaju problemy nie powinny absolutnie mieć miejsca. Ostatecznie, instytucje finansowe wydają ogromną ilość środków na bezpieczeństwo swoich systemów teleinformatycznych oraz ich poprawne funkcjonowanie. Skąd więc ta wpadka?

Cóż, najpewniej zawiniło coś w systemie, przez co logowanie do Banku BPH było prawdziwym koszmarem. Pamiętajmy, że nie ma systemów doskonałych- każde rozwiązanie w dziedzinie IT ma jakieś swoje niedociągnięcia lub błędy, które powodują dosyć znaczne problemy zwykłemu użytkownikowi. Jest to szczególnie widoczne w przypadku łączenia się dwóch diametralnie różnych rozwiązań, jak to miało miejsce w tym właśnie przypadku – zupełnie inna filozofia i zasada projektowania, a przy tym inne ustawienia – wszystko to sprawiło, że pomimo najszczerszych chęci z obu stron, system logowania obu banków zwyczajnie zawiódł.

Czy moje dane są bezpieczne?

bank bph logowanieTo pytanie zadaje sobie zapewne wielu z Was. Nic w tym dziwnego, bowiem bezpieczeństwo danych poufnych (a takimi niewątpliwie są dane bankowe), spędza sen z powiek wielu osobom. Na szczęście, problemy z logowaniem się na konta internetowe banków nie przełożyły się w żaden negatywny sposób na dane użytkowników. I to jest właśnie ogromny plus fuzji Aliora oraz BPH – dość wspomnieć o regularnych kłopotach z wyciekami danych czy atakami wirusów w innym polskim banku, gdzie dosyć nagminnie zdarzają się problemy z danymi użytkowników. W tym wypadku takiego zagrożenia nie było i każdy posiadający konto w BPH czy Aliorze może w tej chwili spać spokojnie i nie martwić się o swoje pieniądze.

źródła zdjęć: wyborcza.biz; money.pl, gdansk.naszemiasto.pl