Bezpieczny wynajem auta na wakacjach

Nie każdy wybiera się na wakacje własnym autem, a upatrzone miejscowe atrakcje często są na tyle oddalone, że dotarcie do nich na piechotę pochłania zbyt dużo czasu. W takich wypadkach najlepszą opcją jest wypożyczenie auta na miejscu. Sprawdź, czy wiesz czym kierować się przy wynajmowaniu samochodu.

Po pierwsze – dobrze zaplanujmy czas podstawienia samochodu

To ważne, gdyż w przeciwnym wypadku może spotkać nas nieprzyjemna niespodzianka. Otóż firma ma prawo odwołać auto oraz nałożyć na nas karę finansową w chwili, gdy nie zjawimy się punktualnie. Jak wyjść z tej opresji. Po pierwsze – trzeba pamiętać, że godzina lądowania samolotu, nie jest równoznaczna z opuszczeniem lotniska. Zamawiając auto powinniśmy uwzględnić ten fakt, dając sobie w zapasie co najmniej godzinę. Lepiej zaczekać na podstawienie samochodu, niż narazić się na bolesne dla naszego portfela konsekwencje.

Po drugie – dokładnie oceńmy stan wizualny auta

Zażądajmy odnotowania w umowie każdej zauważonej przez nas wady czy rysy. W przeciwnym wypadku możemy liczyć się z tym, że zostaniemy obciążeni przez firmę kosztami naprawy.

Po trzecie – sprawdź czy spełniasz wymogi wiekowe

Choć brzmi niedorzecznie, to jednak jest to ważne. Przede wszystkim dlatego, że wypożyczalnie samochodów nie udostępniają swoich pojazdów osobom, które nie ukończyły 21 roku życia. Po drugie kierowcy, którzy posiadają mniej niż 25 lat mogą być przygotowani na … wyższy cennik. Tak firmy bronią się przed ryzykiem wypadku. Podobnie jest w przypadku starszych osób, ale … posiadających auto krócej niż rok…

Po czwarte – uważaj na ukryte koszta

Wypożyczalnie o nich nie mówią. Dlatego trzeba bardzo pilnie przestudiować zawartość umowy. W niej znajdziemy informacje na temat kar finansowych, jakie i kiedy firma może na nas nałożyć. Lepiej się zapoznać z nimi zawczasu.