Białoruś jako miejsce na urlop?

Kraje byłego ZSRR nigdy nie miały w Polsce specjalnie dobrej prasy. Być może po części wynika to z faktu, że Polacy przez dziesięciolecia zmuszani byli do okazywania sympatii do „Ruskich”.

Pozostawiając polityczne animozje na boku, warto wspomnieć o tym, że kraje na wschód od Bugu mogą być całkiem niezłą propozycją na budżetowy urlop. O ile wyjazdy w dowolne inne miejsca w Europie potrafią dosyć mocno uderzyć Polaków po kieszeni, o tyle wyprawa np. na Białoruś będzie doskonałą propozycją nawet dla przeciętnie zarabiającego Kowalskiego.

Jak to możliwe? Cóż, kurs walut większości krajów byłego Sojuza jest wręcz katastrofalnie niski, a sytuacja polityczna oraz kłopoty Rosji, która pozostaje głównym motorem napędowym ekonomii tego regionu sprawiają, że waluty jeszcze bardziej tracą na wartości. Dla turysty to jednak świetna wiadomość – za cenę wyjazdu na weekend w Polsce może spędzić, na przykład, kilka dni na Białorusi.

Co tam zobaczyć? Atrakcji jest wiele, a sporo z nich powiązane jest również z polską historią. Poniżej przegląd najciekawszych miejsc na Białorusi.

  1. Mińsk

    min1

  2. Witebsk

    bial3

  3. Jezioro Świteźbial2

  4. Grodnobial4

źródła zdjęć: http://kronon.by/, http://static.prsa.pl/, http://www.globtroter.pl/http://www.kzhnm.ump.edu.pl/