Dlaczego warto brać udział w konkursach fotograficznych?

…nawet jeśli mamy do dyspozycji najnowszej lustrzanki czy innego „super wypasionego” sprzętu. Powodów jest co najmniej kilka.

Zostajesz zauważony

Konkurs fotograficzny daje Ci przede wszystkim możliwość zaprezentowania Twojej wizji świata szerszemu gronu. Być może wśród obserwatorów znajdzie się ktoś, kto dostrzeże Twój talent… Jedyne co musisz zrobić to poświęcić trochę czasu i uruchomić pokłady wyobraźni.

Możesz otrzymać pakiet profesjonalnych porad i wskazówek

Zwłaszcza, jeśli jest to konkurs organizowany przez specjalistów, takich jak na przykład Szeroki Kadr. Jego zasady są proste. Wystarczy się zarejestrować na portalu oraz z początkiem każdego miesiąca zapoznać z tematem motywu, jaki ma widnieć na zdjęciu. Jest to tzw. praca domowa. Potem wystarczy tylko uruchomić pokłady wyobraźni. Zrobić zdjęcie. Wysłać je i czekać na ocenę. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Masz szansę wzbogacić swoje portfolio

…lub nawet zacząć je dopiero budować. Informacja o tym, że próbowałeś swoich sił w konkursie fotograficznym, może nie zapewni Ci sukcesu światowej sławy fotografa, ale na pewno sporo ułatwi. Sprawi, że będziesz postrzegany, jako prawdziwy pasjonat, który nie boi się eksperymentowania. Może nawet dostaniesz szansę, by móc doskonalić swój warsztat pod okiem specjalistów…

Jak więc widzisz konkurs fotograficzny to nie tylko szansa na super nagrody. To przede wszystkim możliwość zaistnienia i swego rodzaju inwestycja we własny rozwój. Jeśli zwrócisz przy tym uwagę, kto jest organizatorem i oceniającym, możesz zyskać też szansę zdobycia czegoś, co dla fotografa – zwłaszcza początkującego – jest niezwykle ważne czyli …. doświadczenie. To, jak je wykorzystasz, zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie. Próbuj, a być może drzwi do kariery staną przed Tobą otworem.