Czy i dlaczego warto inwestować w telefony znanych marek?

Zastanawiasz się w jaki telefon najlepiej zainwestować, by nie zmarnować kasy? Telefony znanych marek czy ich tańsze odpowiedniki? Podpowiadamy, jakie są za i przeciw obu tych wyborów.

Telefony – nowoczesne czy klasyczne?

Klasyczne rozwiązania są łatwiejsze w ich opanowaniu, ale nowoczesne bardziej przydatne i praktyczne.

Tutaj wybór może być tylko jeden – nowoczesne. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na dostępność aplikacji, z których wiele posiada praktyczne zastosowanie. Po drugie – nowoczesne telefony ułatwiają komunikację z najbliższymi, którzy znajdują się nawet na drugim końcu świata. Nowoczesne telefony komórkowe są też dużo szybsze od tych klasycznych. I wreszcie rzecz najważniejsza – gdy zepsuje nam się wysłużona komórka trudno będzie ją naprawić z powodu braku dostępnych części.

Markowe kontra mniej popularne

Telefony uznanych producentów są o wiele bardziej popularne i nawet te używane szybciej znajdują swoich nabywców.

Tutaj po raz kolejny zdecydowanie więcej zalet posiadają telefony markowe. Sami zobaczcie na listę korzyści, jakie płyną z ich zakupu:

  • w razie awarii dużo łatwiej znajdziemy punkt, w którym telefon zostanie naprawiony;
  • dodatkowe akcesoria powodują, że nasz telefon zmieni się w centrum rozrywkowe lub mini – biuro;
  • bezproblemowe pobranie legalnych wersji oprogramowania – przykładem może być chociażby firma LG i jej strona: https://www.lg.com/pl/smartfony , gdzie prócz aktualizacji znajdziemy również niezbędne instrukcje, a także video-poradniki;
  • wyższa gwarancja bezawaryjnego działania – niestety często bywa tak, że za tańszymi wersjami telefonów komórkowych stoją właśnie ukryte wady tych urządzeń.

Czy to oznacza, że markowe telefony nie posiadają żadnych wad. Nie bylibyśmy obiektywni, gdybyśmy tak twierdzili. Zatem jakie są ich minusy? Po pierwsze – dużo wyższa cena. Są jednak na to pewne sposoby – można np. kupić telefon w abonamencie i wtedy jego koszt rozkłada się na bardzo niewielkie i wygodne raty. Po drugie – nieporęczność. Niestety niektóre modele są zbyt duże, by zmieściły się nie tylko w kieszeni, ale i w dłoni, przez co ich użytkowanie staje się dla niektórych dość kłopotliwe.

Reasumując – osobiście stawiamy na nowoczesne rozwiązania, a jedyne czego moglibyśmy życzyć sobie od producentów to przykładanie przez nich większej wagi do gabarytów i ergonomiczności kolejnych modeli.