Dobry smartfon za rozsądną cenę

Można się niejednokrotnie spotkać z opinią, że w świecie telefonii komórkowej i smartfonów wszystko, co starsze niż rok, jest przestarzałe. Jest w tym twierdzeniu oczywiście trochę prawdy, ponieważ postęp technologiczny jest błyskawiczny, ale nie zapominajmy przy tym, że w przeszłości pojawiały się już na rynku konstrukcje zdecydowanie wyprzedzające swoją epokę – jedną z nich jest bez dwóch zdań smartfon Sony Xperia Z.

smartfon 2

Zanim przejdziemy do krótkiej charakterystyki Xperii Z należy jasno powiedzieć, że to, co dziś uznaje się za „nowoczesne standardy”, to jedna wielka bzdura – nikomu przy zdrowych zmysłach tak naprawdę nie jest potrzebny w telefonie pięciocalowy ekran o rozdzielczości 4x (którego jedyną istotną cechą jest to, że pożera baterię w sprinterskim tempie) ani dziesiątki innych „bajerów”, którymi producenci faszerują wypuszczane rokrocznie na rynek smartfony. Z perspektywy normalnego użytkownika dobry smartfon powinien zapewniać zdolność do wykonywania i odbierania połączeń, możliwość korzystania z zasobów Internetu, a także być wytrzymały na ewentualne uszkodzenia mechaniczne lub przypadkowe zamoczenie oraz mieć dobrą baterię, której nie trzeba ładować codziennie.

smartfon 1

Wszystkie powyższe cechy Xperia Z posiada, ale Sony poszło o krok dalej: w czasie, gdy najpoważniejsza konkurencja (czyli Samsung i HTC) nawet nie myślała o czterordzeniowych procesorach, w Xperii Z znalazł się właśnie taki układ. Do tego dołożono 2 GB pamięci RAM, aparat o rozdzielczości 13 megapikseli, łączność LTE i bardzo dobry wyświetlacz o rozdzielczości FullHD. Rzecz jasna bateria została dobrana tak, by wszystkie te podzespoły funkcjonowały bez problemów, a sam użytkownik nie musiał co chwila podłączać telefonu do sieci. Krótko powiedziawszy po ponad trzech latach od premiery Sony Xperia Z to wciąż bardzo dobry smartfon, który śmiało może konkurować z konstrukcjami współczesnymi i wygrywać z nimi nie tylko pod względem wydajności, ale również atrakcyjnej ceny.

źródło obrazów: thetagdirectory.com, www.bankrate.com, www.panoramagsm.pl