Dzwonek WiFi czyli inteligentne rozwiązania na straży Twojego spokoju

Czy wiesz, że aby zadbać o bezpieczeństwo swojego mieszkania wcale nie musisz kupować psa stróżującego, ani liczyć na uprzejmość sąsiada? Wystarczy, że masz stały dostęp do internetu oraz w pełni sprawny smartphone. Brzmi niewiarygodnie? No to, zobacz co potrafią inteligentne urządzenia za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Czego możesz się spodziewać po tym urządzeniu?

Dzwonek WiFi to połączenie dzwonka, interkomu oraz wideokamery Full HD stąd więc, jego możliwości są naprawdę spore. Najważniejsza z nich sprawia, że zawsze widzisz kto zbliża się do Twojego domu czy mieszkania. W zależności od danego modelu może też ułatwić komunikację z osobami, które Cię odwiedzają w czasie Twojej nieobecności, bądź zwyczajnej niechęci do widzenia się z nimi. Urządzenia posiadają wbudowany czujnik ruchu, dzięki czemu zawsze jesteś alarmowany o tym, że przed Twoim domem właśnie pojawił się nieproszony gość (złodziej lub podejrzany obserwator). Niektóre modele dodatkowo pomagają zdemaskować wszystkich „nocnych marków”, co też wpływa na Twoje poczucie bezpieczeństwa. Nieco droższe rodzaje pozwalają także na zdalną obsługę drzwi. Dzięki temu nie musisz nawet wstawać z kanapy, aby wpuścić odwiedzającą Cię osobę. Ta funkcja jest niezwykle przydatna zwłaszcza wtedy, kiedy masz duże mieszkanie lub piętrowy dom. Najbardziej rozbudowane modele pozwalają także: znaleźć klucze, a nawet zastąpić Cię w chwili, gdy akurat utknąłeś dłużej w pracy, ale nie chcesz swojego gościa zostawiać za drzwiami czy by ten fatygował się z drugiego końca miasta po raz kolejny. Służy temu interkom połączony ze zdalnym zamkiem.

Tego typu nowoczesne rozwiązania sprawdzą się szczególnie, gdy dużo podróżujesz. Ale … mogą też okazać się bardzo pomocne w upilnowaniu niesfornych nastolatków, którzy chcieliby zorganizować spontaniczną imprezę w domu lub zaplanowali spędzić w nim … wagary 🙂 . Dzięki nim możesz też z większym spokojem pozostawić przed furtką rower czy samochód.

źródło: Men’s Health 08/2018