Facebook pomoże Ci nawiązać jeszcze więcej znajomości !

Facebook troszczy się o to, aby być coraz bardziej atrakcyjnym dla swoich użytkowników. Teraz wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom tych z nich, którzy „kolekcjonują znajomych”. Nowa funkcja już jest testowana i dostępna dla najbardziej aktywnych „fejsbukowiczów”.

Na czym to polega?

Funkcja, o jakiej mowa to tzw. rzeczy wspólne. Ma ona na celu ułatwienie nawiązywania nowych znajomości oraz wyszukiwanie potencjalnych znajomych wśród użytkowników portalu na podstawie wspólnych czy też podobnych zainteresowań. Podstawę do nawiązywania nowych relacji dają podobnie brzmiące komentarze umieszczane pod publicznymi postami.

Po czym poznać, że mamy do czynienia z nową funkcjonalnością?

Rozpoznamy ją po wyświetlanymi nad komentarzem informacjami (w postaci linijki tekstu) o tym, czy osoba, która dodała podobną opinię jest z tego samego miasta lub czy należy do tej samej grupy. Facebook zapewnia, że nie wykorzysta danych, które są udostępnione jedynie znajomym lub widoczne tylko dla nas samych.

To nie pierwsza taka próba ułatwienia integracji między użytkownikami portalu. Wcześniej w tym celu wykorzystywane były publiczne dane dotyczące m.in. miejsca pracy czy miasta, z którego pochodzimy, a także uczestnictwa w określonych wydarzeniach.

 

* Trudno powiedzieć, czy nowa funkcja przypadnie do gustu użytkownikom Fb. Jedno jest pewne: jak na dłoni widzimy, że Fb bacznie przygląda się naszym poczynaniom na jego łamach, co nie bardzo musi się nam podobać. Może to doprowadzić do zupełnie odwrotnego efektu i spowodować, że coraz więcej osób zacznie opuszczać portal.