Po co facetom kosmetyki?

Gerard ButlerO tym, jak niesamowity postęp dokonał się pod względem cywilizacyjnym najlepiej chyba świadczy fakt, że jeszcze ćwierć wieku temu na rynku były dostępne jedynie dwa kosmetyki przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn: krem do golenia i woda po goleniu. I choć niektórzy złośliwcy wciąż twierdzą, że poza nimi nic nie jest nam więcej potrzebne, na szczęście istnieją firmy, które postanowiły coś w tej materii zmienić, opracowując całe linie kosmetyków dedykowane męskiej części populacji.

Największe sukcesy na tym polu niewątpliwie odnosi już od lat Nivea, której oferta jest naprawdę szeroka i kompleksowa, mamy tu bowiem nie tylko produkty do pielęgnacji twarzy, ale też wszelkiego rodzaju antyperspiranty, żele pod prysznic, balsamy, kremy, szampony, a nawet… pomadkę! Najciekawsze zaś jest to, że odkąd w telewizji pojawiły się reklamy przekonujące facetów do tego, że warto dbać o siebie, bo przekłada się to na sukces zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, zaczęliśmy rzeczywiście się do tych rad stosować i w związku z tym częściej i chętniej sięgamy po opracowane dla nas kosmetyki.

mężczyzna z wymyślnie zakręconą brodą
Nie zawsze ekstrawagancki wygląd wystarczy, by być atrakcyjnym dla kobiet (obrazek: fakty.interia.pl)

Dziś, po wielu latach pracy nad świadomością społeczną, nikogo nie dziwią faceci zaopatrujący się w kosmetyki w drogeriach, a przeznaczony do twarzy nawilżający, regenerujący czy łagodzący krem dla mężczyzn stał się zwyczajowym gościem na półce łazienkowej współczesnego przedstawiciela płci brzydkiej. I warto dodać, że ta zmiana myślenia na tak szeroką skalę wyszła wszystkim na dobre – kobiety są szczęśliwsze, bo bardziej dbamy o siebie, a my z kolei widzimy, że kiedy dbamy o siebie, kobiety są szczęśliwsze 🙂

źródło obrazków: fakty.interia.pl, forwallpaper.com