Fuzja Alior Bank i Banku BPH – co to oznacza dla klientów?

Stali użytkownicy systemu bankowości elektronicznej Banku BPH oraz Alior Bank doskonale wiedzą, że w marcu 2017 roku zakończył się proces fuzji między tymi dwoma bankami. Co to oznacza dla klientów poszczególnych placówek? Na co należy zwrócić uwagę przy zakładkach typu „Bank BPH logowanie”? Zapraszam do wpisu!

Korzyści dla klientów banku BPH

Fuzja obu tych placówek sprawiła, że zmieniło się wiele, ale nie wielu prawdopodobnie to zauważy. Oczywiście wszyscy klienci banków otrzymali pisemną informację o wszystkich zamianach w regulaminach i dotychczasowych ustaleniach. Bank BPH logowanie i sam wygląd strony zmienił dość radykalnie, ale dalej wszystko działa sprawnie i intuicyjnie. To ważne, bo nawet starsi użytkownicy bez problemu poradzą sobie z nową nawigacją strony. Fuzja dwóch banków to zawsze wiele zmian. W tym przypadku, udało się ten proces przeprowadzić tak, że zmiany na lepsze odczują zarówno klienci indywidualni, jak i klienci biznesowi.

KLIENCI INDYWIDUALNI

Indywidualni użytkownicy kont i klienci banku otrzymali m.in. możliwość pełnego dostępu do platformy wymiany walut, korzystania z sieci wpłatomatów Euronet i Planet Cash oraz zamawiania kart do swoich rachunków oszczędnościowych. Zmienione przez Bank BPH logowanie wciąż kieruje ich do prostego i funkcjonalnego okienka z finansami. Ponadto, klienci indywidualni mogą korzystać także z systemu płatności BLIK (zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i internetowych) oraz zbliżeniowego Android Pay.

KLIENCI BIZNESOWI

W tym przypadku klienci mogą liczyć na takie udogodnienia, jak chociażby możliwość wykonywania wszelkich operacji finansowych przez 24 godziny na dobę przez cały tydzień – włącznie z weekendami, skorzystania z pełnej oferty depozytowo-kredytowej, a także nieograniczonego dostępu do systemu wymiany walut figurującego pod nazwą Autodealing.

Tego typu decyzje w zasadzie nigdy nie są konsultowane z klientami. Ci dowiadują się o czekających ich zmianach na końcu. Wtedy też wśród klientów pojawiają się liczne obawy dotyczące tego, jakie przykre konsekwencje mogą ich spotkać. W przypadku fuzji Banku BPH oraz Alior Bank wydaje się jednak, że korzyści przebiją ewentualne straty. Więcej szczegółów dotyczących samej fuzji i zmian, jakie się z nią wiążą znajdziecie TUTAJ.