Galaxy S7 – najnowszy flagowiec Samsunga

Koreańczycy nie ustają w wysiłkach, aby całkowicie zdominować rynek smartfonów wyposażonych w Androida. Prawdopodobnie to dlatego co chwilę wypuszczają jakąś nową wersję serii Galaxy, czemu zresztą trudno się dziwić – ich popularność stale rośnie, a pod względem parametrów technicznych są naprawdę niesamowite. Najnowsze dziecko koncernu, czyli Samsung Galaxy S7, to kolejny skok technologiczny i przy okazji bardzo udana konstrukcja.

przód smartfona Samsung Galaxy S7S7 wygląda bardzo elegancko i solidnie, w końcu tez designerzy poszli po rozum do głowy i zaokrąglili Gorilla Glass 4 po bokach tak, że smartfona trzyma się wygodnie i z przyjemnością. Sama obudowa jest szklano-metalowa, co w przypadku tak dużego smartfona ma znaczenie o tyle, że po prostu lepiej chroni wnętrze z racji na większą wytrzymałość.

Nowy Galaxy S7 jest cięższy od poprzednika i o 1,1 milimetra grubszy, ponieważ jest też wodoszczelny, pyłoszczelny, błotoszczelny i na dokładkę ma pojemniejszą baterię oraz (znowu!) miejsce na kartę microSD – tym razem nawet taką o pojemności do 200 GB. Standardowej pamięci masowej jest 32 GB.

Ekran ma 5,1 cala (albo 5,5 w wersji Edge) i rozdzielczość 1440×2560 pikseli oraz gęstość rzędu 577 ppi, czyli jest tył smartfona Samsung Galaxy S7tak szczegółowy, jak tylko sobie można wyobrazić. Aparat też przeszedł metamorfozę i chociaż z pozoru jest słabszy niż w modelu S6 (bo ma „tylko” 12 megapikseli, a ten w S6 miał 16), to robi bardzo dobre zdjęcia w każdym praktycznie oświetleniu.

I na koniec najważniejsze: ośmiordzeniowy procesor Exynos 8890, w którym 4 rdzenie mają 2,3 GHz, a kolejne 4 są taktowane zegarem 1,6 GHz sam w sobie jest bardzo wydajny, ale na wszelki wypadek dorzucono tu mający 12 (!) rdzeni układ graficzny wsparty przez 4 GB pamięci RAM w specyfikacji DDR4, co oznacza, że nie ma takiej gry czy aplikacji, która będzie działać niepłynnie. I pewnie jeszcze długo nie będzie…

źródła obrazków: benchmark.pl