Imadło i spółka czyli jakie narzędzie ręczne warto mieć w swoim domu?

Cieknący kran, obluzowana śrubka czy urwany uchwyt od szafki potrafią doprowadzić nas do szewskiej pasji. Przestają jednak być problemem z chwilą, gdy we właściwe narzędzia ręczne wyposażymy swoją „domową apteczkę warsztatową”. Sprawdź, czy masz u siebie te najbardziej uniwersalne.

Kombinerki

Najlepiej kilka o różnym rozstawieniu, żeby móc bez problemu poradzić sobie z najbardziej opornymi nakrętkami, a te jak wiadomo potrafią mieć bardzo różne średnice.

Śrubokręt elektryczny z wymiennymi końcówkami

To narzędzie nie tylko pozwoli nam wkręcić lub wykręcić śrubki, ale również przyda się do manewrów przy gniazdkach czy urządzeniach elektrycznych. Pomoże ocenić czy są one pod napięciem.

Metalowa miarka lub/oraz poziomica

Te precyzyjne narzędzia nie zajmują wiele miejsca. Bez nich trudniej będzie zawiesić półkę czy szafkę bądź umocować lustro lub zwykły obrazek na ścianie.

Imadło

Z jego pomocą z łatwością wykonamy każdą wymagającą precyzji czynność związaną z obróbką szkła, drewna czy nawet plastiku. Dobre imadło przyda się również wtedy, gdy musimy coś solidnie skleić (np. rozlatujące się obuwie) czy połączyć ze sobą w inny sposób kilka różnych elementów (jak chociażby zabawkę swojego dziecka).

Piła lub inne narzędzia tnące

Bez nich naprawdę trudno mówić o solidnie wyposażonej skrzynce z narzędziami.

Młotek

Najbardziej podstawowe i niezbędne w każdym domu akcesorium, bez którego chociażby powieszenie małego obrazka bądź innej ozdoby na ścianie może okazać się nie lada wyzwaniem.

Lista ręcznych narzędzi, które warto mieć w domu jest o wiele dłuższa. Tutaj znalazły się te najbardziej podstawowe. Zanim jednak zamówisz je na allegro lepiej odwiedź specjalistę. Przykładowe i dobre jakościowo akcesoria znajdziesz na przykład w tym markecie. Sporą zaletą zakupów w tym konkretnym miejscu, jest 30 dniowy okres zwrotu urządzenia, a także możliwość jego osobistego odbioru. Warto przy tym podkreślić, że już w momencie zakupu wyszukiwarka podpowie Ci czy w Twoim mieście jest dostępny przedmiot, którego szukasz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *