Problemy z pęcherzem – infekcje

Problemy z pęcherzem mogą dopaść praktycznie każdą kobietę. Zobacz, co zrobić by taka przypadłość nie dotknęła również Ciebie!

Objawy

Prawie 90% przypadków problemów z układem moczowym związane jest z zapaleniem pęcherza, natomiast pozostałe sytuacje to odmiedniczkowe zapalenie nerek. Rozwojowi problemów z pęcherzem zdecydowanie sprzyjaproblemy z pęcherzem aktywność seksualna – nie bez powodu infekcje układu moczowego potocznie określane są jako “choroba młodych mężatek”!

Jak rozpoznać infekcję układu moczowego? Pierwszym i w zasadzie niezawodnym objawem jest ból pojawiający się podczas oddawania moczu. Często tej czynności towarzyszy także uporczywe pieczenie, którego w żaden sposób nie można się pozbyć.

Jeżeli często dopada Cię uczucie pełnego pęcherza i odczuwasz konieczność natychmiastowego oddania moczu, możesz być pewna, że nie jest to efekt wypicia nadmiernej ilości płynów, lecz raczej właśnie opisane problemy z pęcherzem. Podobnie zresztą jak przemożna konieczność oddania moczu w środku nocy, która nie pozwala Ci spać.

Problemy z pęcherzem – przyczyny


problemy z pęcherzemStwierdzenie, iż za problemy z układem moczowym odpowiedzialna jest aktywność seksualna jest oczywiście znacznym uproszczeniem, ponieważ tego rodzaju problemy spowodowane są głównie podwyższoną aktywnością bakterii E Coli. Gdy tylko dostaną się do delikatnej flory bakteryjnej pęcherza (normalnie występują w jelicie grubym), natychmiast tworzą bolesne w skutkach zapalenie.

Warto również pamiętać o tym, że problemy z pęcherzem spowodować mogą niektóre tampony czy podpaski – wywoływane przez nie reakcje alergiczne mogą w krótkim czasie przerodzić się w infekcje pęcherza.

Jak temu zapobiec?

Obok jeszcze większej dbałości o higienę intymną, warto sięgnąć po środek naturalnie zwalczający bakterie atakujące pęcherz, jak choćby furagina zawarta w leku http://neofuragina.pl/ Zastosowanie tego środka zahamuje rozwój i rozmnażanie bakterii!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *