Jak wyłączyć sobie płodność?

Problem skutecznej antykoncepcji dla mężczyzn jeszcze do niedawna spędzał sen z powiek nie tylko korzystającym z życia facetom, lecz również niektórym naukowcom, ale wszystko wskazuje na to, że będą oni mogli już na spokojnie poświęcić się relaksującemu pieleniu chwastów w ogrodzie czy jakiejkolwiek innej odprężającej czynności. Otóż bowiem pewien cieśla pochodzący z Niemiec opracował niewielkie gabarytowo urządzenie, które rozwiązuje problemy wszystkich panów – wystarczy jedno przełączenie i po sprawie: nasieniowód zatkany, plemniki nie mają się jak wydostać, a my mamy pewność, że w danym momencie jesteśmy bezpłodni.

płodność 2

Clemens Bimek, bo tak brzmi nazwisko wynalazcy, mówi, że na pomysł tak działającego „zaworu bezpieczeństwa” dla mężczyzn wpadł już ponad dwadzieścia lat temu, ale ze względu na wymagania techniczne realizacja nie była możliwa aż do teraz. Zasada działania wynalazku naszego cieśli jest banalnie prosta: zawór zakładany jest na nasieniowód w okolicach moszny, a po przełączeniu przełącznika w odpowiednią pozycję uzyskujemy efekt antykoncepcyjny lub go wyłączamy.

płodność 1

Wszystko jest oczywiście całkowicie bezpieczne oraz w 100% odwracalne – tak przynajmniej zapewnia twórca tego wiekopomnego wynalazku. Na dowód, że mówi prawdę, kazał sobie taki przełącznik zamontować, podobnie jak dwudziestu kilku innych mężczyzn, którzy teraz zajmują się testowaniem systemu opracowanego przez niemieckiego wynalazcę-amatora.

płodność 3

Mnie osobiście zastanawia tylko jedno: w jaki sposób będzie można monitorować, czy akurat w tej chwili przełącznik jest w pozycji „on” czy „off”…

źródła obrazków: www.sheknows.com, arstechnica.com, www.telegraph.co.uk, www.sbs.com.au