Jedz orzechy – a będziesz żyć dłużej!

Naukowcy wciąż dostarczają nam cennych informacji na temat produktów, które mają wpływ na długość naszego życia. Dzisiaj do tej listy dołączyły również orzechy.

Jak działa orzech?

Po orzechy warto sięgać z wielu względów. Po pierwsze – stanowią świetny dodatek do różnego rodzaju dań nadając im wyjątkowego smaku. Sprawdzają się jako całkowicie legalna i zdrowa przekąska dla osób będących na diecie. Orzechy są bowiem pełne błonnika, który pęczniejąc w żołądku powoduje, że czujemy się dłużej syci. Dzięki jego zawartości orzechy zapobiegają też atakom wilczego głodu. Poza tym w ich składzie znajdują się cenne jedno – i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. To z kolei ma korzystny wpływ na pracę takich ważnych organów, jak mózg i serce. Ponadto niektóre z nich spowalniają procesy starzenia skóry dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów zwalczających wolne rodniki. Warto przy tym nadmienić, że orzechy pełne są również cennych składników mineralnych i witamin.

Chociaż orzechy są dość kaloryczne, to można po nie sięgać także wtedy, gdy się odchudzamy, gdyż dostarczają one wyłącznie zdrowe kalorie.

Orzechowa recepta na długowieczność

Na tym jednak nie koniec cudownych właściwości tych jakże popularnych owoców czy też nasion. Otóż odkryto, że orzechy posiadają zdolność do wydłużania życia. Ma to związek z faktem, iż orzechy chronią przed chorobami układu krążenia, oddechowego i cukrzycy, które znajdują się obecnie na liście najczęstszych przyczyn śmiertelności na świecie. Dowód stanowią wyniki uzyskane na ponad 120 tysiącach osób w wieku 55-69 lat. Co ważniejsze – aby móc przekonać się o tej niezwykłej właściwości orzechów wystarczy dziennie sięgnąć po zaledwie 10g czyli niecałą garść 🙂

Reasumując – orzechy nie tylko mogą przyczynić się do przedłużenia naszego życia, ale również wpłynąć znacząco na jego jakość dbając o nasze najważniejsze organy czyli serce i mózg. Pamiętajmy jednak, żeby w diecie pojawiały się orzechy surowe, gdyż to właśnie one posiadają najwięcej wartości i składników odżywczych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *