Karmienie szczeniaka – sprawdź, czy robisz to dobrze!

Prawidłowe żywienie szczeniąt to wymagająca rzetelnej wiedzy umiejętność. Zobacz, czy wiesz jak właściwie karmić swojego małego podopiecznego.


3 ważne zasady w karmieniu szczeniaka

Przede wszystkim nie pozwalamy, by pies jadł z nami przy stole. Szczeniak powinien mieć wydzielone jedno miejsce, które będzie kojarzył tylko i wyłącznie z jedzeniem. W ten sposób unikniemy wyrobienia w nim nawyku żebrania. Po drugie – nie podajemy niczego ze stołu. Nawet jeśli są to zdrowe produkty – jak chociażby gotowane warzywa – pies nie powinien ich dostawać. Po trzecie odpowiedzialne karmienie szczeniaka to również wyznaczenie stałych pór posiłku. Rutyna pozwala psu poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Więcej wskazówek dotyczących prawidłowego karmienia szczeniąt znajdziesz tutaj.

Jedzenie (jego jakość) – ma znaczenie!

To, jak karmimy szczeniaka ma spore znaczenie, jeśli chodzi o jego rozwój. Natomiast niewłaściwy dobór karmy może stać się przyczyną niektórych problemów ze zdrowiem. Jeśli chcesz by szczeniak zdrowo się rozwijał, to sięgnij po gotową karmę dopasowaną ściśle do wieku Twojego czworonoga. Postaw na sprawdzoną i uznaną markę. Taką, jak na przykład firma Purina, która rozpoczęła swoje funkcjonowanie od produkcji pierwszych na świecie ciastek dla psów. Było to w 1856 roku. Już wtedy można było przypuszczać, że producent zajmie ważne miejsce na rynku, chociaż początkowo jej głównym odłamem działalności była produkcja paszy dla zwierząt gospodarskich. Pierwsza karma dla psów wyszła spod maszyn firmy w 1927 roku i była przeznaczona dla modnej w tym czasie rasy chartów wyścigowych. Rok wcześniej powstało pierwsze laboratorium badawcze Puriny, aby staranniej dobierać składniki do powstających karm. 1986 rok przyniósł kolejną rewolucję – został opracowany innowacyjny proces umożliwiający powstanie karmy dla psów z dodatkiem świeżego mięsa jako surowca numer 1 w karmie. W 2005 firma wypuściła na rynek karmę dla szczeniąt opartą o unikalną opatentowaną formułę OPTISTART (karma wspomaga odporność szczeniaków). Po dziś dzień karmy Purina cieszą się ogromnym zaufaniem milionów klientów na całym świecie. Nad ich jakością, smakiem oraz optymalnym składem czuwa sztab specjalistów pracujących w specjalnych ośrodkach badawczych.

Każdy kto zastanawia się nad tym, jak karmić szczeniaka by ten wyrósł na zdrowego i pełnego energii psiaka dokonuje dobrego wyboru sięgając po karmę marki Purina. A Ty – czym i jak karmisz swojego pieska?

Źródło: https://www.purina.pl/poznaj-marke-purina/nasi-historia

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *