Kiedy najlepiej kupować świąteczne prezenty?

prezenty świąteczne 2Chociaż do 6. grudnia zostało jeszcze mnóstwo czasu, to tak naprawdę końcówka października i początek listopada są najlepszym momentem na to, żeby w miarę spokojnie zaplanować świąteczne zakupy. Nie mam tu na myśli ewentualnych produktów do wypieków czy potraw wigilijnych (choć one także są istotne), ale podarunki – dobry prezent na święta to taki, który jest przemyślany i zaplanowany, bo w tym przypadku prawie zawsze prowizorka kończy się fatalnie.

prezenty świąteczne Odkąd dostęp do Internetu nie jest już luksusem jedynie dla nielicznych, można sobie całkiem sensownie usprawnić całe przygotowania podarunków dla wszystkich bliskich nam osób. Po pierwsze wcale nie trzeba biegać po sklepach osobiście – po to są ich strony internetowe, żebyśmy nie musieli tracić czasu w kolejkach. Po drugie nawet jeśli w danym sklepie nie ma tego, czego nam trzeba, to przecież są inne z podobnym asortymentem. A po trzecie wreszcie jeśli chcemy komuś sprawić naprawdę nietypowy prezent na Mikołaja, to jest na przykład portal o bardzo wymownej nazwie „Katalog Marzeń”.

Prawdę mówiąc odkąd pierwszy raz skorzystałem z ich oferty, nie mam najmniejszego problemu z kupowaniem naprawdę odpałowych prezentów – strzelanie z karabinu snajperskiego? Nie ma sprawy! Przejażdżka czołgiem? Proszę bardzo! Skoki spadochronowe? Służę uprzejmie! Lista opcji jest już teraz nieprawdopodobnie długa (i cały czas rośnie!), więc nie ma praktycznie szansy na to, że nie znajdzie się czegoś w sam raz na prezent. Dzięki temu ja kwestię podarunków pod choinkę mam już za sobą i mogę spokojnie czekać na przyjście świętego w czerwonej czapce, bo wiem, że dla mnie też będzie miał coś naprawdę niesamowitego…

źródła obrazków: festivalsadvices.com, maltatoday.com.mt, china-aluminum-castings.com