La Gomera – unikatowy zakątek Wysp Kanaryjskich

Jeśli masz dość niestabilnej polskiej aury lub zwyczajnie marzysz o dłuższej chwili relaksu, to La Gomera powinna znaleźć się na pierwszym miejscu. Zobacz, co takiego jest w tej miejscowości, że zasługuje na miano miejsca idealnego na relaks z prawdziwego zdarzenia.

Kilka podstawowych informacji

La Gomera to wysepka należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Położona w bliskim sąsiedztwie z Teneryfą. Dzika, zielona i dość odludna budzi zachwyt oraz zainteresowanie wśród turystów, którzy szukają schronienia przed hałasem i zgiełkiem. Jej stolicą jest San Sebastian. La Gomera to również najstarsza z wysp archipelagu, której wiek oceniany jest na ok. 12 mln lat. Zamieszkuje ją zaledwie ok. 20 tysięcy mieszkańców.

Co oferuje La Gomera?

Jej najmocniejszą stroną jest możliwość pełnego relaksu i bardzo przyjemne obcowanie z naturą. W takich warunkach łatwo o chwile odprężenia. To dość unikalna cecha, jeśli chodzi o Wyspy Kanaryjskie znane głównie z krzykliwych, barwnych i żyjących własnym życiem obszarów. Świetnemu samopoczuciu sprzyja niezwykłe zróżnicowanie krajobrazu, jaki składa się na to wyjątkowe miejsce – od niemal pustynnego poprzez imponujące skały Los Organos, a na ogromnych połaciach lasu wawrzynowego, który – co istotne – znalazł się na Liście Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO skończywszy. La Gomera zachęca też do aktywnego poznawania jej bogactwa. Do dyspozycji przyjezdnych jest blisko 200 km tras, które można pokonać pieszo (trekking) lub rowerem. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje La Gomery. Więcej na ten temat możecie poczytać tutaj. Na stronie dodatkowo znajdziecie informacje o najlepszych noclegach oraz będziecie mogli od razu zarezerwować swój pobyt w tym unikalnym miejscu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *