LG OLED AI, czyli telewizory ze sztuczną inteligencją!

Sztuczna inteligencja i możliwości jej użycia od dawna rozpalały wyobraźnię producentów sprzętu elektronicznego. Dziś dawne plany stały się rzeczywistością, a nowa seria telewizorów LG OLED z nowoczesnymi procesorami wyniosła doświadczenia z AI na zupełnie nowy poziom doświadczenia!

LG OLED AI, czyli…

telewizory LG OLED AI ThinQ

LG Electronics jest głównym producentem matryc OLED. Ponadto producent od dawna doskonali swoją własną technologię opartą o algorytmy sztucznej inteligencji – ThinQ. W nowych telewizorach postanowiono wykorzystać najnowsze procesory drugiej generacji α9 z algorytmem AI pogłębionego uczenia się. Jak to działa?

  • Obraz

– Jeśli decydujemy się na obejrzenie czegoś, co zapisane jest w gorszym formacie lub zostało stworzone w przestarzałej technologii, algorytmy na bieżąco będą poprawiać niedoskonałości obrazu tak, byśmy otrzymali możliwie jak największą jakość.

– Pogłębienie czerni, wydobycie głębi obrazu i  różnorodności kolorów- wszystko, co sprawia, że obraz otrzymywany na OLED AI przypomina ten z profesjonalnych monitorów referencyjnych, z których korzysta się w studiach filmowych

  • Dźwięk

– Wrażenie dźwięku przestrzennego, dzięki któremu możemy doświadczyć emocji jak podczas seansu kinowego.

– Dźwięk dociera precyzyjnie do nas- przykładamy pilot na wysokości głowy, a telewizor zapamiętuje nasze położenie. W ten sposób nie ominą nas żadne dialogi, a wszystko będziemy słyszeć nadzwyczaj wyraźnie.

  • Rozmowa z telewizorem

– LG OLED ze sztuczną inteligencją nie tylko doskonale rozumie język polski, ale wydawanie mu poleceń i jego odpowiedzi przypominają naturalną rozmowę.

– Telewizory od końca 2019 roku wyposażone będą w polską wersję Asystenta Google, który będzie odpowiedzialny za sferę internetu i wyszukiwania online.

  • Inteligentne centrum sterowania domem

– Intuicyjny i prosty w obsłudze panel w telewizorze OLED AI sprawia, że z jednego miejsca możemy sterować wszystkimi urządzeniami inteligentnymi.

telewizory LG OLED AI ThinQ

Wyjątkowy design, mnóstwo możliwości

Najnowsze telewizory OLED ze sztuczną inteligencją to również nowoczesny, minimalistyczny design. Urządzenie doskonale wpasuje się w każde wnętrze, nadając mu elegancji i szyku. Zastosowano tu bardzo smukłą konstrukcję z bardzo wąską ramką – NanoBezel. Dodatkowo doskonałym obrazem będziemy cieszyć się pod każdym kątem (NanoAccurancy). Warto sprawdzić najnowszą ofertę od LG: https://www.lg.com/pl/oled-tv !