Maszynka do golenia – elektryczna czy klasyczna?

Chociaż męski zarost dodaje powagi, a niekiedy podkreśla urok osobisty czy nadaje łagodności, nie każdy mężczyzna się na niego decyduje. Wtedy też staje często przed dylematem elektryczna maszynka do golenia czy tradycyjna? Poznaj zalety jednego i drugiego urządzenia i wybierz swoją metodę.

Gładka twarz – dlaczego warto w nią inwestować?

Pomijając kwestie trendów, męska twarz bez zarostu niemal od zawsze stanowiła synonim luksusu i elegancji. Świadczyła o męskości. Była też kojarzona z wysokim statusem społecznym. Jak jest dzisiaj? Czy mężczyźni powinni się golić? Jak najbardziej tak. Brak męskiego zarostu kojarzony jest z elegancją i profesjonalizmem. To również synonim wygody. Decydując się na brodę czy wąsy lub obydwa te warianty, panowie muszą pamiętać, aby dbać o ich higienę i wygląd. Gładka męska twarz to również sposób na… odjęcie sobie lat. Panowie pozbawieni zarostu budzą też o wiele większe zaufanie niż ich „zarośnięci” koledzy. Dlatego też ten trik wykorzystują głównie przedstawiciele handlowi i liderzy w budowaniu relacji z klientami. Panowie golą się także dlatego, aby sprostać wymogom płci przeciwnej – stosunkowo nieliczne panie lubią całować się z wąsatymi czy brodatymi partnerami.

Jakie jest najlepsze narzędzie do golenia?

Panowie, którym zależy na twarzy pozbawionej zarostu mają do swojej dyspozycji cały arsenał narzędzi, jakie mogą ułatwić golenie. Są to: maszynka do golenia, brzytwa, elektryczna golarka. Najczęściej panowie rozważają zakup maszynki lub golarki i tutaj pojawia się problem, bo nie do końca wiadomo, które z narzędzi jest lepsze. Otóż…każde z nich posiada swoje zalety, jak i wady. Oto najważniejsze z nich.

Tradycyjna maszynka do golenia – plusy i minusy

Nieumiejętne i zbyt szybkie golenie klasyczną maszynką może doprowadzić do skaleczeń.

Największą zaletą tradycyjnej maszynki do golenia, stanowi jej precyzja. Dzięki temu możemy być pewni nieskazitelnie gładkiej twarzy. Jest też tania. Dotyczy to jej eksploatacji – urządzenie obsługiwane jest ręcznie i nie wymaga ładowania, ani podłączania do prądu. Żyletki potrzebne do jej użycia, też są tanie. Samo urządzenie też nie jest drogie. I właściwie na tym kończą jej zalety. Jakie są minusy tradycyjnych maszynek? Powinni ich unikać panowie z wrażliwą skórą czy cerą ze skłonnością do podrażnień. Używając jej, musimy być dość ostrożni. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo może dojść do skaleczenia. Minusem tego urządzenia jest też czasochłonność. Golenie w ten sposób zabiera więcej czasu, ponieważ najpierw musimy nałożyć krem i go rozprowadzić, a dopiero potem zabrać się za usuwanie zarostu. Poza tym taka tradycyjna maszynka do golenia jest kłopotliwa w transporcie. Samo urządzenie jest niewielkich rozmiarów, potrzebne są nam dodatkowe akcesoria: pędzel, krem, żel do golenia oraz pianka, które zabierają już trochę więcej miejsca.

Elektryczna golarka – czy warto się na nią decydować?

Szybkość i prostota to główne zalety elektrycznych golarek.

Elektryczne maszynki do golenia to zbiór zalet. Przede wszystkim skracają czas zabiegu. To ważne przy szybkim trybie życia, jaki preferuje większość panów. Urządzenia te są tak skonstruowane, aby ograniczyć do minimum – czy wręcz wyeliminować – ryzyko skaleczenia. Można więc działać szybko, bez konieczności zachowania ostrożności. Elektryczna maszynka do golenia pozwala też na dokonanie zabiegu na sucho. Golenie może więc odbyć się tak naprawdę w dowolnym miejscu. Jeśli dodatkowo zainwestujemy w model działający na akumulator, nie musimy martwić się o to, gdzie ją podłączyć. Golarka jest więc przy tym niezwykle praktyczna. Ponadto golenie z jej użyciem przebiega całkowicie bezboleśnie. Jak zatem widzimy golarki elektryczne to sporo plusów. Czy oznacza to, że nie posiada ona żadnych wad? Nie do końca tak jest. Otóż urządzenia te nie zawsze są w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem zarostu. Jeśli włoski są twarde, grube i czarne, na twarzy mogą pozostać po nich widoczne gołym okiem czarne punkciki. Przy jasnym zaroście, nie ma to aż takiego znaczenia. Jeśli jednak wolimy postawić na wygodę, poszukajmy modelu, który jest tak skonstruowany, że najpierw lekko unosi włoski, a dopiero potem je usuwa. Niektóre z maszynek elektrycznych bywają dość drogie, co dla niektórych z panów może też stanowić swego rodzaju wadę.

Trudno powiedzieć, które z urządzeń lepiej mieć w domu. Każde bowiem oferuje użytkownikowi nieco inny pakiet korzyści. Poza tym ostateczna decyzja o zakupie maszynki w wersji klasycznej, czy nowoczesnej powinno odpowiadać indywidualnym upodobaniom i preferencjom mężczyzny. Są panowie, którzy lubią spędzać więcej czasu w łazience, pielęgnując swoją urodę. Inni z kolei to zdecydowani zwolennicy rozwiązań szybkich i prostych, które ułatwiają im życie.