Najlepszy pokarm dla niemowlaka

Nie od dziś wiadomo, że bezsprzecznie najlepszą formą karmienia noworodka i niemowlęcia jest podawanie mleka z piersi matki – co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. Zdarza się jednak, i to niezbyt rzadko, że matka z rozmaitych powodów nie ma wystarczająco dużo mleka albo nawet nie produkuje go wcale. Co zrobić w takiej sytuacji i czym najlepiej zastąpić naturalny pokarm?

mleko 1Odpowiedź brzmi: trzeba podawać dziecku mleko modyfikowane. Jednak tylko z pozoru to sprawa oczywista, bowiem obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów mlek modyfikowanych produkowanych przez różne firmy i (co zrozumiałe) każda reklamuje swój produkt jako ten najlepszy, najbardziej zbliżony składem do mleka matki i nie wywołujący żadnych niepożądanych efektów ubocznych. A jak jest naprawdę?

Aby uzyskać całkowicie szczerą odpowiedź na to pytanie, trzeba byłoby je zadać samym niemowlakom, które najlepiej potrafią porównać ze sobą pokarm naturalny i sztuczny. Ponieważ jednak nie jest to fizycznie możliwe, trzeba zasięgnąć opinii matek karmiących swoje pociechy mlekiem modyfikowanym. I tu nie będzie chyba jakiegoś szczególnego zaskoczenia w fakcie, że produkowane przez firmę Nestle mleko Nan w opinii przytłaczającej większości mam jest po prostu najlepszym substytutem mleka naturalnego.

mleko 2Wynika to po części z wieloletniego doświadczenia w produkcji mleka modyfikowanego dla dzieci w różnym wieku, po części zaś z tego, że Nestle korzysta z najnowszych dostępnych technologii i badań naukowych, dzięki czemu formuła mleka Nan jest unikalna i (co najważniejsze) tak opracowana, by rzeczywiście nie powodowała żadnych niepożądanych efektów w rodzaju kolek, bólu brzucha czy wysypek. I właśnie dlatego mleko Nan od Nestle jest tak popularne na całym świecie jako zamiennik dla mleka matki.

źródła obrazków: malaak.me, news.asiantown.net, www.theguardian.com