Najlepszy sposób na naukę języka obcego

Próba funkcjonowania w dzisiejszych realiach bez znajomości choćby jednego języka obcego (z reguły będzie to angielski) jest w zasadzie z założenia skazana na spektakularną porażkę – zwłaszcza jeśli zamierzamy być na przykład konkurencyjni na rynku pracy. I nie chodzi tu o jakieś przesadnie wyśrubowane wymagania pracodawców, ale o zwykły zdrowy rozsądek: nawet najlepszy specjalista w swej dziedzinie, który nie potrafi samodzielnie funkcjonować w wielokulturowym środowisku pracy, nie będzie dla żadnego szanującego się pracodawcy pożądanym kandydatem. Warto więc zadbać o to, by w swoim CV móc ze spokojem serca wpisać znajomość przynajmniej jednego języka na poziomie komunikatywnym.

kursy językowe 1Zasadniczy problem w przypadku wielu osób (zwłaszcza tych nieco starszej daty, mających ponad 40-45 lat) polega na chronicznym braku czasu oraz głębokim przekonaniu tych ludzi, że nie są w stanie się jakiegokolwiek języka obcego efektywnie nauczyć. Czas, rzecz jasna, można przy odrobinie dobrej woli wygospodarować, gorzej natomiast z wiarą we własne umiejętności – tu trzeba będzie mocno popracować nad swoją samooceną i spróbować przekonać samego siebie, że warto spróbować.

kursy językowe 2Bardzo dobrym rozwiązaniem są kursy językowe prowadzone na przykład przez Speak Up – metoda stosowana przez tę szkołę jest niestandardowa, za to bardzo skuteczna, bo polega przede wszystkim na dostosowaniu programu nauczania do potrzeb i wymagań poszczególnych słuchaczy. W praktyce oznacza to, że rozwijamy dokładnie te kompetencje językowe, na których nam w danym momencie najbardziej zależy i w ten sposób poznajemy język o wiele efektywniej niż w przypadku innych metod, a jeśli z jakiegoś powodu słuchaczowi nie uda się osiągnąć zakładanego poziomu zaawansowania, ma możliwość powtórzenia całego kursu gratis.

źródła obrazków: www.kent.ac.uk, www.groupon.com, www.expatica.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *