Noworoczne postanowienia – 3 sposoby na ich realizację

Co roku 1 stycznia nasze kalendarze wypełniamy listą noworocznych postanowień. Problem z tym, że już po trzech tygodniach o niej … zapominamy. Zobacz, jak postępować, by tym razem tak nie było.

Mniej mów – bardziej skupiaj się na działaniu

Im mniej osób wie o Twoich planach – tym lepiej. Pamiętaj, że cechą narodową Polaków jest … zniechęcanie i nagminne odbieranie wiary w powodzenie naszych zamierzeń. Dlatego zamiast wtajemniczać kolejnych znajomych czy członków rodziny, lepiej ten czas poświęć na obmyślanie sposobu realizacji postawionego celu.

Wzmacniaj swoją motywację

Przynajmniej raz w tygodniu weź do ręki sporządzoną listę. Przeanalizuj, co już udało Ci się osiągnąć. Pochwal samego siebie za wykonane działania. Wyobraź sobie, jak będziesz się czuć, gdy zrealizujesz swoje postanowienie. To najlepsza motywacja, którą warto co jakiś czas odświeżać, tak jak garderobę na wiosnę 🙂

Nie odkładaj działania na jutro

„Od jutra” to takie magiczne hasło – klucz, które niestety nie zawsze otwiera drzwi naszych możliwości. Wręcz przeciwnie – skutecznie blokuje dostęp do nich. Zawsze przecież znajdzie się cała masa usprawiedliwień, które pozwolą nam zacząć realizację zadania „od jutra”… Jeśli jednak jesteśmy zdeterminowani – zacznijmy działać już dziś i … pomyślmy, jak „wymigać” się od bezczynności 🙂 .

Realizacja noworocznych postanowień, to trudne i często bardzo żmudne zadanie. Jeśli jednak damy sobie wcześniej odpowiedź na pytanie o sens naszego działania i o to, jak będziemy się czuć, gdy zrealizujemy swoje plany, łatwo obudzimy determinację. Kto wie – może nasz przykład walki o cel stanie się przykładem, inspiracją i motywacją do działania dla innych …

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *