Nożyce do żywopłotu – wszechstronne zastosowanie

Każdy właściciel ogrodu wie, jak wymagające potrafi być dbanie o jego wygląd. Wszelkie czynności mogą jednak okazać się mniej czasochłonne i męczące, jeśli sięgniemy po odpowiednie narzędzia, takie jak na przykład nożyce do żywopłotu. Kiedy i przy jakich czynnościach znajdą one swoje zastosowanie?

Nożyce do żywopłotu – jak ich używać i do czego?

Oczywiście pierwotnym przeznaczeniem tego narzędzia, jak sama nazwa wskazuje, jest przycinanie żywopłotu – tej naturalnej dekoracji naszego ogrodowego parkanu. Jednak na tym nie koniec. Nożyce do żywopłotu pozwalają bowiem na wykonanie wielu innych zadań. Jakich? Dużo w tej kwestii zależy od mocy naszego urządzenia, ale również tego, w jakie elementy regulowane zostało wyposażone. Jeśli sięgniemy po modele proponowane przez firmę Husqvarna, możemy za pomocą nożyc usunąć uschnięte gałęzie drzew, także tych znajdujących się bardzo wysoko. Pomogą nam w tym lekkie, wytrzymałe nożyce do żywopłotu na wysięgniku, którego tylna część (uchwyt) jest regulowana. Ponadto przyrząd ten możemy wykorzystać do udekorowania naszego ogrodu, nadając rosnącym w nim drzewom wymyślne formy czy kształty. Umożliwi nam to z kolei wysuwana listwa tnąca. Przy pomocy naszych nożyc, możemy też bez najmniejszego wysiłku zapanować nad zbytnio rozrastającymi się krzewami czy kwiatami o silnych łodygach lub pnączach.

przycięty żywopłot

Które nożyce do żywopłotu są najlepsze?

Aby móc ułatwić sobie prace ogrodowe przy użyciu nożyc do żywopłotu, powinniśmy poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniego narzędzia. Przede wszystkim powinno być ono lekkie, wygodne i poręczne. Nie zaszkodzi, jeśli będzie wyposażone w mechanizm zapobiegający męczącym drganiom. Mowa tu o nakładkach na nożyce, które stosuje m.in. w swoich modelach firma Husqvarna. Cicha praca to także ważna cecha dobrych nożyc. Dzięki temu praca będzie o wiele przyjemniejsza. Nie sprowokujemy też ich użyciem naszych sąsiadów. Spory wybór takich właśnie – ergonomicznych, wygodnych w użyciu narzędzi, a przy tym cechujących się niskim poziomem hałasu – ma w swojej ofercie Husqvarna. Ich przeglądu w prosty sposób możecie dokonać TUTAJ.

Pamiętajmy, że wypielęgnowany ogród to nie tylko ozdoba domu, ale również nasza własna wizytówka. Nie wahajmy się więc zainwestować w dobre jakościowo, wytrzymałe i wielofunkcyjne narzędzia. Może zapłacimy trochę więcej, ale z pewnością na tym skorzystamy.