Ochrona wątroby – nie tylko karczoch i zdrowa dieta

Wątroba to jeden z niezwykle ważnych organów. Od jej prawidłowego funkcjonowania zależy nie tylko prawidłowe trawienie, ale przede wszystkim nasze samopoczucie. Czy wiesz, jak dbać o wątrobę lub co robić, gdy zacznie nam dokuczać?

Dlaczego wątroba jest taka ważna?

Przede wszystkim dlatego, że magazynuje ona wiele cennych dla naszego ustroju i jego poprawnego funkcjonowania składników, jak chociażby żelazo czy witamina D. Ich niedobory mogą być groźne zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Po drugie wątroba wspomaga przyswajanie wartości odżywczych z pożywienia. Organ ten działa, jak jeden wielki filtr: wyłapuje i oczyszcza ustrój z wielu szkodliwych substancji i toksyn. Jest też odpowiedzialna za utrzymanie właściwej ciepłoty ciała.

Jak wesprzeć niedomagającą wątrobę?

To tylko niektóre z ważniejszych funkcji, jakie pełni ten narząd. Jak zatem widzisz jest tego nie mało. Nic więc dziwnego, że gdy wątroba niedomaga nasz organizm natychmiast odpowiada osłabieniem. Dlatego, gdy tylko zorientujesz się, że coś jest z nią nie tak lub po prostu zaserwujesz sobie zbyt dużą ilość tłustego jedzenia (zwłaszcza na noc lub gdy nie będziesz się poruszasz trochę po jego spożyciu) czy alkoholu, jak najszybciej zacznij działać. Dobrym rozwiązaniem będzie zażycie preparatu Hepatil Complex. To łatwe do przełknięcia tabletki, których głównym składnikiem jest cholina, czyli substancja wspomagająca pracę wątroby. Podobnie działa również drugi produkt czyli Hepatil Trawienie. Jak łatwo się domyślić, ten środek dodatkowo wspomaga pracę jelit oraz wpływa na pracę układu pokarmowego.

Jeśli chcesz się dowiedzieć przed zakupem preparatu czegoś więcej o jego działaniu czy dawkowaniu, to zerknij tutaj. Ze strony dowiesz się także, jakie są przeciwwskazania do jego stosowania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *