Olej kokosowy – sprzymierzeniec pięknych i zdrowych zębów

Odkąd olej kokosowy pojawił się na polskim rynku niemal natychmiast podbił kobiece serca, jako cudowne panaceum na trudne włosy oraz niedoskonałości skórne. Z czasem dowiedziono również, że posiada on wiele właściwości zdrowotnych, a ponadto może pomóc skutecznie w dbaniu o zdrowie i wygląd naszych zębów.

Jak olej kokosowy dba o nasze zęby?

Olej kokosowy dzięki swojemu naturalnemu składowi chroni szkliwo naszych zębów przed zniszczeniem przez bakterie, które powodują jego demineralizację.

Po wnikliwych badaniach odkryto, że w tym roślinnym oleju znajduje się silna substancja działająca, jak antybiotyk, która pod wpływem enzymów trawiennych skutecznie zabija bakterie odpowiedzialne za rozwój próchnicy. Ta sama substancja pomaga w likwidacji drożdży powodujących pleśniawki w jamie ustnej. Ale na tym nie koniec cudownego wpływu oleju kokosowego na nasze zęby. Okazuje się on także niezwykle pomocny jeśli chodzi o poprawę wyglądu naszych zębów. Posiada on bowiem właściwości wybielające. Aby się o tym przekonać, wystarczy przez co najmniej tydzień zamienić swoją ulubioną pastę do zębów na olej kokosowy nierafinowany tłoczony na zimno. Dodatkowym bonusem tej wymiany jest likwidacja przykrego zapachu z ust, który bywa zmorą większości z nas.

Olej kokosowy może być stosowany również w przypadku ochrony zębów naszych pociech, gdyż jest całkowicie bezpieczny.

Oczywiście olej kokosowy nie zastąpi nam w żadnym wypadku wizyty u dentysty. Nie sprawi też, że z dnia na dzień nasze zęby staną się bielsze i piękniejsze czy zdrowsze. Można się jednak nim posiłkować profilaktycznie, a także w celu ich wzmocnienia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *