Patelnie do zadań specjalnych – zobacz, na czym polega ich innowacyjność!

Patelnie należą do tego typu akcesoriów kuchennych, które powinno wymieniać się co 1-2 lata. Po tym czasie stają się one dość niebezpieczne dla naszego zdrowia. Rzadko jednak o tym pamiętamy. Możemy tego uniknąć fundując sobie nowoczesną patelnię z nieprzywierającą powłoką. Najlepiej taką do zadań specjalnych…

Czym cechuje się dobra patelnia?

Kupując nową patelnię często stajemy przed wyborem – cena kontra jakość. Jeśli jednak chcemy wyposażyć się w trwałe i gwarantujące nam bezpieczeństwo naczynie, jego cena powinna odgrywać dla nas drugorzędną rolę. Najważniejsza jest jakość, czyli sposób wykonania. Dobrze jeśli nasza nowa patelnia będzie zatem: lekka, poręczna oraz wyposażona w specjalną powłokę nieprzywierającą, która – jak w przypadku nowoczesnych patelni Tefal – może być dodatkowo wzmocniona. W tym przypadku producent użył tytanu oraz cząstek minerałów. W ten sposób uczynił z niej naczynie niemal niezniszczalne i na tyle bezpieczne, by mogło nam posłużyć przez kilka lat.

Patelnie do zadań specjalnych – jak działają?

Wzmocniona powłoka nieprzywierająca to nie jedyny element, który wyróżnia te patelnie. Otóż doświadczenie producenta pokazało, że aby w kuchni zdrowo się smażyło niezbędna jest też właściwa temperatura naczynia. Trudno ją zmierzyć. Aby ułatwić nam to zadanie Tefal wyposażył swoje patelnie w specjalny system Thermo-spot, czyli wskaźnik umieszczony pośrodku naczynia, który zmienia barwę w zależności od stopnia nagrzania. W ten sposób nasze potrawy stają się nie tylko smaczniejsze, ale przede wszystkim dużo bardziej zdrowe. Lista dostępnych modeli patelni znajduje się tutaj: http://www.tefal.pl/Garnki-i-Patelnie/Patelnie-i-garnki/c/pots%2B%26%2Bpans  .