Pierwsze dni w pracy

Zaczynasz chodzić do nowej pracy i czujesz się nieswojo? Drobne pocieszenie – nie tylko Ty tak masz, przeżywa to praktycznie każdy. Zobacz, jak sprawić, by pierwsze dni nie wpłynęły negatywnie na Twoją karierę.

Pierwsze dni w nowym otoczeniu nigdy nie są łatwe i dotyczy to zarówno przedszkola, szkoły, jak i pracy – akurat pod tym względem nic się nie zmienia przez całe życie. Niestety, w pracy pewne błędy zostaną nie tylko wytknięte i zapamiętane, ale mogą również mieć negatywny wpływ na Twoją obecność w danym miejscu – zobacz, jak uniknąć wpadek już w ciągu pierwszych dni jakie spędzasz na nowym stanowisku!

Pamiętaj, że jesteś „na celowniku”

Czy się z tym zgadzasz czy nie, praktycznie przez cały czas jako nowa osoba będziesz na celowniku innych. To zupełnie naturalne zjawisko – budzisz swego rodzaju zaciekawienie wśród swoich nowych kolegów, dlatego z każdej strony możesz się spodziewać nadmiernego zainteresowania swoją osobą. Na szczęście, po jakimś tam czasie to minie, ale póki co musisz bardzo uważać na to co mówisz czy robisz.

Nie obgaduj!

Bardzo negatywną cechą u wielu osób jest nadmierna krytyka poprzednich miejsc pracy. Pamiętaj, że niezależnie od tego jak bardzo źle Ci było w poprzednim miejscu pracy, nie wolno Ci obgadywać swoich przełożonych czy kolegów. Takie działanie stawia Cię w bardzo złym świetle – kiedyś możesz też zrezygnować z aktualnej pracy, a jeżeli teraz obgadujesz poprzedniego pracodawcę, to czy nie zrobisz tego samego z nowym?

Wykonuj polecenia

Pierwsze dni w pracy nie są najlepszym momentem na bunt. Nawet jeżeli jakieś polecenia wydają Ci się bezpodstawne, lepiej nie pokazywać tego po sobie – pamiętaj, że jako „świeżak” musisz wykazać się przede wszystkim posłuszeństwem w stosunku do swoich przełożonych. Nie ma tu miejsca na sprzeciw – przez pierwsze kilka miesięcy lepiej trzymać usta na kłódkę, bo przecież nie wiesz, czy takie, według Ciebie bezsensowne, obyczaje nie panują w danym miejscu!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *