Piły łańcuchowe spalinowe – główne zasady wyboru

Piła łańcuchowa spalinowa to swoiste „must have” wśród narzędzi każdego posiadacza ogrodu czy sadu. Na rynku bez trudu znajdziesz spory wybór tego typu przyrządów. Jeśli jednak to Twój pierwszy zakup zwróć uwagę dwa główne parametry. Jakie?

Długość prowadnicy

To pierwszy ważny parametr. Dobiera się go pod względem czynności, jakie będziemy wykonywać piłą. I tak prowadnica o długości:

  • 30-35cm idealnie nadaje się do grubszych konarów;
  • 35-40cm poskromi nawet całe drzewo;
  • 60-100cm urządzenie dla profesjonalistów.

Moc urządzenia

Teoretycznie może nam się wydawać, że im większa tym dla nas lepiej. Ale w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej. Im wyższa moc tym cięższe urządzenie i trudniej będzie nam nad nim zapanować. Warto przy tym nadmienić, że moc również powinna być ściśle dopasowana do rodzaju wykonywanych prac i tak:

  • moc do 2,5KM – zwykłe gałęzie;
  • moc 3-5KM – grube konary i drewno na opał.

Jakie piły spalinowe są najlepsze?

Wybór dobrej pilarki to gwarancja świetnie wykonanej, ale przede wszystkim bezpiecznej pracy.

Same parametry to wciąż za mało do tego, aby nabyć dobrą pilarkę. Co jeszcze jest ważne? Oczywiście marka ma tu spore znaczenie. Obecnie wśród wiodących producentów na czołówkę wysuwa się Husqwarna. W ofercie znajduje się zarówno ciężki sprzęt przeznaczony do profesjonalnej wycinki, jak i poręczne modele do użytku własnego. Wszystkie łączy jedno: solidne wykonanie, trwałość, specjalny system umożliwiający rozpoczęcie pracy w dowolnym momencie, cicha i bezprzewodowa praca. Więcej informacji na temat dostępnych modeli wraz z ich specyfikacjami znajdziesz tutaj: https://www.husqvarna.com/pl/produkty/pilarki/ .

Reasumując – jeśli interesują Cię piły łańcuchowe spalinowe nie kieruj się ich ceną, ale przede wszystkim pracami, jakie masz do wykonania. Pamiętaj, że nie istnieje model uniwersalny – to z góry skazuje tego typu urządzenia na kiepską jakość. Lepiej zainwestować większą kasę, ale mieć gwarancję bezpiecznego użytkowania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *