Przyczajony tygrys, czyli kilka informacji o Sony Xperia S

Telefon Sony Xperia S z różnych stronObserwując nieustanny i bezpardonowy wyścig zbrojeń pomiędzy wiodącymi producentami smartfonów nie mogę się oprzeć wrażeniu, że przynajmniej część z tych „nowatorskich”, „przełomowych” i „jedynych w swoim rodzaju” rozwiązań jest niczym więcej, jak próbą zamydlenia oczu potencjalnym klientom tak, aby kupili dany model nie zważając na jego realną przydatność czy funkcjonalność.

Na szczęście są i tacy, którzy udowadniają, że można wypuścić na rynek coś rzeczywiście przełomowego i świetnego i że sprzęt taki nawet po dłuższym czasie od premiery wciąż będzie się dobrze sprzedawał i miał ogromną rzeszę lojalnych fanów. Doskonałym przykładem takiego smartfona jest tytułowa Xperia S, wciąż ciesząca się opinią doskonałego telefonu o bardzo dobrym ekranie i wydajności.

Trudno się dziwić, skoro wypuszczony w 2012 roku telefon wyposażono w ultraszybki jak na tamten czas dwurdzeniowy procesor Snapdragon taktowany zegarem 1,5 GHz. Ilość pamięci RAM dziś już nie robi takiego wrażenia, jak ponad 3 lata temu, ale 1 GB to wciąż całkiem sporo, a w wielu przypadkach więcej niż w telefonach konkurencji. Całości dopełniają procesor graficzny Adreno 220 oraz ekran 4,3 cala, potrafiący wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD (1280×720 pikseli) oraz niesamowite nawet według dzisiejszych standardów kamerki – tylna o rozdzielczości 12,1 megapiksela i przednia 1,3 megapiksela.

Telefon Sony Xperia S trzymany w ręku
Pomimo swego rozmiaru Xperia S leży w ręku naprawdę dobrze (źródło obrazka: techgc.net)

W świetle powyższych informacji trudno się dziwić, że Sony Xperia S nadal plasuje się w czołówce wielu rankingów, bo jako solidny, wydajny i funkcjonalny smartfon za niewygórowaną cenę praktycznie nie ma żadnej konkurencji – telefony w podobnej cenie są mniej wydajne, a konstrukcje o porównywalnych parametrach z kolei droższe.