Smartfon i zdjęcia (z Xperia Blog)

Chcesz robić dobre zdjęcia za pomocą swojego telefonu? Wybierz propozycję od Sony – telefony tej firmy naprawdę zachwycają swoimi właściwościami, przynajmniej jeżeli chodzi o utrwalanie rzeczywistości na zdjęciach.

Jak to możliwe, że aparaty tej japońskiej firmy robią zdjęcia, które wyglądają tak dobrze? Jest to możliwe dzięki specjalnym technologiom, w które inżynierowie z Kraju Kwitnącej Wiśni po prostu mocno inwestują. Poniżej przegląd rozwiązań, dzięki którym smartfony firmy Sony robią tak doskonałe zdjęcia!

Pełen realizm

son1Gdy ogląda się zdjęcia wykonane za pomocą telefonów Xperia, to już na pierwszy rzut oka widać, że kolory są bardzo realistyczne, praktycznie wiernie oddane tak jak w rzeczywistości. Jak to możliwe? Przetwornik RGBC-IR pozwala na pomiary wartości kolorów, a następnie dokonuje analizy tych informacji w podczerwieni. W rezultacie, automat oblicza ilość źródła światła (za pomocą automatycznego balansu bieli). Co ważne, telefony Xperia pozwalają na spore możliwości regulacji podczas zdjęć w świetle słonecznym oraz wewnątrz budynków – kolory wyglądają dosłownie tak, jak chciała tego natura!

Precyzja godna pozazdroszczenia

Smartfony Xperia wyposażone są w technologię umożliwiającą trzykrotne przetwarzanie obrazu. Co to oznacza? Otóż nic innego jak po prostu trzykrotnie większą ostrość każdego zdjęcia! Aparat analizuje światło oraz dostosowuje swoje ustawienia do ilości oświetlenia. Dzięki temu, nawet w trudnych warunkach (np. w świetle słonecznym czy podczas robienia zdjęć przesuwających się obiektów), Sony Xperia jest w stanie zrobić doskonale wyglądające fotografie.

Zdjęcia bez rozmyć

Automatyczne ustawienie ostrości dzięki przetwornikowi Exmor RS pozwala na osiągnięcie perfekcyjnej wydajności przy każdej fotografii. To właśnie dlatego swobodnie możesz używać smartfonów Xperia do robienia zdjęć son2poruszającym się obiektom – jak choćby zwierzętom, samochodom czy wielu innym. Taki przedmiot zawsze będzie mieć idealną ostrość na zdjęciu!

A co w przypadku, gdy akurat jest słabe światło i niewielki kontrast? O ile zwykłe aparaty z automatyczną ostrością w tym wypadku zwyczajnie „głupieją”, o tyle propozycje Sony nie mają najmniejszych problemów! Smartfony japońskiej firmy wyposażone są w laserowe ustawianie ostrości, które zapewnia automatyczny pomiar odległości aparat-obiekt. W rezultacie, powstają bardzo ostre i pełne doskonałych kolorów zdjęcia.

Więcej o technologiach Sony przeczytasz na Xperia Blog.

źródła zdjęć: recombu.com; komorkomania.pl