Sprytne sposoby na kieszonkowca

Wybierając się w podróż czy chociażby do miasta często zabieramy ze sobą torbę lub plecak, a w nich umieszczamy również nasze portfele. I to właśnie one są najbardziej narażone na atak kieszonkowca. Możemy jednak przechytrzyć złodzieja. Poznaj kilka przydatnych trików, które utrudnią mu działanie.

Schowaj pieniądze do … tuby po musujących tabletkach

Zmieszczą się w nim zarówno monety, jak i banknoty. Złodziejowi nie przyjdzie do głowy, by tam szukać naszych pieniędzy.

RADA DLA PAŃ: Ukryj banknoty w szmince do ust

Najpierw pozbądź się oczywiście jej zawartości i dokładnie oczyść i oraz osusz. Zwiń banknoty w rulon i umieść w pojemniczku.

RADA DLA PANÓW: W analogiczny sposób możesz ukryć swoje pieniądze w opakowaniu po tabletkach, cukierkach czy gumach do żucia. Tam też na pewno nie będzie zaglądał nasz kieszonkowiec.

Schowaj pieniądze w opasce na nadgarstek lub kostkę

Możesz ją zrobić ze starej skarpetki lub rękawa bluzy. W obu przypadkach wybierz, jak najbardziej przylegający (obcisły) materiał. Dla większej wygody możesz stworzyć kieszonkę zszywając „opaskę” z jednej strony.

Ukryj kartę i pieniądze w okładce książki /notatnika/kalendarza

To także gwarancja, że nasze cenne rzeczy będą całkowicie bezpieczne. Najlepiej wykorzystać w tym celu tylną okładkę, by ukryta karta czy pieniądze nie rzucały się w oczy.

Wykorzystaj swoje obuwie

Najpierw jednak schowaj pieniądze do plastikowej torebki. Potem umieść je pod wkładką – najlepiej w przedniej części buta.

Użyj latarki lub innego niewielkiego sprzętu na baterie, jako schowka

Oczywiście wcześniej wyciągnij z niego źródło zasilania 🙂 . Złodziej z pewnością się nie zorientuje, że tam schowaliśmy gotówkę. Pamiętajmy jednak, by nie był to nowy sprzęt, bo także i on może paść łupem złodzieja.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *