Szwajcarski pomysł na smartwatcha

Smartwatche to obecnie hit wśród miłośników zaawansowanych technologii, ale i wygody. Dzięki pomysłowości szwajcarskich producentów, mogą oni dodatkowo otrzymać gadżet, który zaskoczy przede wszystkim unikalną stylistyką. Co to takiego?

Nieznane oblicze znanego gadżetu

Odkąd smartwatche pojawiły się na rynku, przywykliśmy do ich dość standardowego wyglądu. Szwajcarzy udowodnili jednak, że technologie smart też mogą zaskakiwać wizualnie. Taki właśnie jest X-One H1 czyli połączenie zegarka mechanicznego z funkcjami, jakie oferuje inteligentna technologia. Klasyczna koperta zawiera 26-kulkowy mechanizm, a także wbudowany chipset. Dzięki temu X-One H1 pozwala cieszyć oko atrakcyjnym opakowaniem jednocześnie korzystając z takich opcji, jak: powiadomienie o nadejściu wiadomości, sterowanie odtwarzaczem muzyki czy też automatyczne wykrywanie strefy czasowej. Smartwatch posiada też czujniki ruchu, a więc może pomóc w systematycznym uprawianiu wybranej aktywności. Klient może też wybrać materiał wykończenia czyli stal nierdzewna lub ceramika, co nadaje temu smartwatchowi wyjątkowo luksusowego wyglądu.

Ta szwajcarska hybryda wydaje się być nie tylko ciekawym rozwiązaniem, ale również mocnym wyzwaniem dla producentów elektroniki tego typu. Jedyne co może przerazić to koszt. Cena tej elektronicznej zabawki wynosi jedyne… 5000zł i dotyczy jedynie prostych (czyli pierwszych dostępnych na rynku) modeli – droższe mają kosztować o połowę więcej. Mając jednak na względzie fakt, że szwajcarskie zegarki cieszą się mianem niezwykle trwałych, cena ta zdaje się być jak najbardziej adekwatna. Tym bardziej, że moduł elektroniczny jest wymienny, co jeszcze przedłuża żywotność naszego smartwatcha.