Jak ustrzec się jesiennej depresji?

Krótsze dni, zdecydowanie mniej słońca, a do tego chłodniejsze wieczory powodują, że stajemy się ospali i nie bardzo chce nam się działać. Niestety to prosta droga do wyhodowania sobie jesiennej depresji. Zobacz, jak możesz się jej ustrzec.

Poszukaj sobie kreatywnego zajęcia

Niech to będzie coś, co pobudzi Twoją wyobraźnię lub pozwoli Ci poczuć dziecięcą radość. Pamiętaj, że chandra nie znosi szarości i nudy. Możesz czytać – najlepiej sięgnij po książki, które zmuszają do myślenia lub przenoszą Cię w zupełnie inny świat, czy chociażby do innego miasta lub nawet do dzielnicy Twojej miejscowości, gdzie zwyczajnie nie bywasz.

Co najmniej 15-30 minut dziennie wygospodaruj na aktywność fizyczną

Niech wymówką nie będzie dla Ciebie zła aura czy chłód. Przecież nie musisz od razu biegać maratony. Wystarczy, że włączysz skoczną muzykę i potańczysz do niej. Możesz też kupić sobie dowolny sprzęt sportowy do domu. Teraz jest sporo promocji, więc może warto się nimi zainteresować. A jeśli w domu jest zwierzak lub dziecko, to weź je na spacer bądź pobaw się z nimi.

Przywołaj wakacyjne wspomnienia

Możesz to zrobić na wiele sposobów. Najprostszy z nich to oczywiście powrót do zdjęć i pamiątek, jakie z nami przyjechały z urlopu. Ale nie tylko. Przypomnij sobie smak ulubionej potrawy i spróbuj ją odtworzyć lub zamów sobie podobne bądź takie samo danie. Teraz także lokale z jedzeniem na dowóz posiadają w ofercie bogate menu.

Zorganizuj imprezę lub wypad poza miasto

Jeżeli martwisz się o finanse to zaproponuj zrzutkę. Na pewno znajdą się chętni. A po co to wszystko? Po to, aby nowymi doświadczeniami i wspomnieniami zapełnić pustkę, w którą niepostrzeżenie może wedrzeć się jesienna melancholia.

Pomyśl, co sprawia Ci najwięcej radości i to zrób
Serwowanie sobie krótszych czy dłuższych chwil szczęścia powoduje, że depresja jesienna nie ma z nami najmniejszych szans. Jeśli szczęście daje Ci ukochany serial, to zafunduj sobie maraton z nim. Jeśli w dobry nastrój wprawia Cię gotowanie – przygotuj sobie coś smacznego. Jeżeli przyjemność sprawia Ci czytanie, słuchanie muzyki czy relaks w wannie czy nawet zakupy to ulegnij tej chęci i przegoń jesienną chandrę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *