Czy warto wykupić ubezpieczenie zagraniczne?

„Przezorny zawsze zabezpieczony” – głosi staropolskie powiedzenie. Na rynku jest całe mnóstwo polis ubezpieczeniowych, co tylko utrudnia wybór. Jakie ubezpieczenie warto posiadać?

Wyruszając w podróż zagranicę niejako zawsze skazujemy się na nieznane. Nawet jeżeli wybierasz się do kraju, który doskonale znasz, nigdy nie wiesz czy akurat nie zdarzy się coś niespodziewanego. Owszem, lepiej nie dawać się opanować panice, przez którą nie ruszysz się z domu, ale z drugiej strony lepiej zabezpieczyć się przed takim ryzykiem.

Ubezpieczenie zagraniczne – dla kogo?

ubezpieczenie zagraniczneKto powinien skorzystać z ofert firm sprzedających polisy na zagranicę? Cóż, właściwie każdy, kto planuje podróż poza granice Polski! Tak naprawdę, nie ma tu znaczenia, czy podróżujesz służbowo czy prywatnie – wśród licznych propozycji firm ubezpieczeniowych  na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Doskonale widać to choćby na stronie AXA Ubezpieczenia Zagraniczne. Ta francuska firma oferuje różnego rodzaju ubezpieczenia dla osób udających się zagranicę – znaleźć tu można nie tylko polisy pokrywające koszty ewentualnego pobytu w szpitalu, ale również ubezpieczenie od utraty bagażu czy nawet sprzętu. Co więcej, każdy może się nawet ubezpieczyć od dodatkowych kosztów związanych z rezygnacją z podróży czy biletu lotniczego.

Polisa od następstw wypadków

Trudno zakładać, że zagranicą ryzyko wypadku jest większe, ale jednocześnie jego konsekwencje mogą być znacznie bardziej dotkliwe. Warto bowiem pamiętać o tym, że w większości krajów leczenie osób z zagranicy jest bardzo drogie – podobnie jak w Polsce, konieczne jest posiadanie obywatelstwa lub specjalnego pozwolenia na pobyt, aby móc uzyskać darmowe leczenie w placówce medycznej.

W przypadku krótkiego pobytu zagranicą raczej trudno o posiadanie tego rodzaju przywilejów, dlatego warto zawczasu zabezpieczyć się przed wystąpieniem takiej ewentualności. Polisy tego rodzaju kosztują najwyżej kilkadziesiąt złotych, a bardzo często obejmują naprawdę wysokie kwoty.

Gdzie działa ubezpieczenie?

ubezpieczenie zagraniczneGeneralnie można powiedzieć, że takie ubezpieczenia działają praktycznie na całym świecie! Wyjątkiem są, oczywiście, obszary objęte wojną czy różnego rodzaju konfliktami zbrojnymi, ale generalnie śmiało można założyć, że ubezpieczenie będzie działać w większości przypadków.

źródła zdjęć: turystykasportowa.pl; ubezpieczeniaonline.pl