Czy warto zamieszkać w Warszawie?

Pytanie mogłoby się wydawać retoryczne, sądząc po liczbie osób migrujących do stolicy. Ale czy rzeczywiście warto przeprowadzić się do Warszawy?

Mogłoby się wydawać, że to właśnie Warszawa oferuje przyjezdnym wszystko to, czego zabrakło im w miastach rodzinnych – mnóstwo atrakcji, pracę, lepsze zarobki i jeszcze wiele innych rzeczy. Faktycznie, jeżeli chodzi o kwestie typowo zawodowe, to polskiej stolicy nie dorównuje praktycznie żadne miasto w kraju nad Wisłą. Z drugiej strony, gdy porówna się koszty życia w Warszawie z przeciętnymi zarobkami w tym mieście to wcale tak różowo nie wychodzi – paradoksalnie, bardziej może być opłacalne mieszkanie w jakimś małym mieście na drugim końcu Polski niż przeprowadzka do Warszawy.

Czy w stolicy rzeczywiście jest tak dużo pracy? Cóż, zależy od branży – przykładowo, jeżeli jesteś inżynierem i chcesz pracować w firmach produkcyjnych, Warszawa nie będzie najlepszym wyborem. To miasto, które żyje głównie z usług i o jakimkolwiek przemyśle w tradycyjnym tego słowa znaczeniu można tu zapomnieć.

Jakie inne wady ma mieszkanie w Warszawie?

  1. Tłumy ludzi (wszędzie)
  2. Korki
  3. Ciągły wyścig
  4. Koszty życia

 

źródła zdjęć: kobietasukcesu.pl; warszawa.naszemiasto.pl; fakt.pl; se.pl