Wertykulator – przedłuż życie swojemu trawnikowi!

Początek września to idealna pora, aby przygotować swój trawnik na spokojne nadejście zimy. Aby zrobić to dobrze, warto sięgnąć po wertykulator. Jak go użyć i czym kierować się przy zakupie?

Drugie życie Twojego trawnika

Wypielęgnowany trawnik to nie tylko „pożywka” dla oczu, ale i gwarancja udanego relaksu w czasie wolnym.

Wygląd Twojego trawnika już teraz pozostawia wiele do życzenia i martwisz się, że zima kompletnie go zrujnuje? Pierwsza myśl, jaka może przyjść Ci wtedy do głowy to renowacja trawnika. Tylko w jaki sposób ją wykonać? Podstawową czynnością, jakiej wymaga Twój trawnik to tak zwana wertykulacja. Co to takiego? Jest to – mówiąc bardzo ogólnikowo – usunięcie warstwy korzeni różnych roślin i mchu, co ułatwi trawie pobieranie składników odżywczych. W efekcie nowe pędy trawy będą o wiele silniejsze, zdrowsze oraz ucieszą Twoje oko soczystym odcieniem zieleni.

Jak wybrać właściwy sprzęt?

Wielofunkcyjny wertykulator z powodzeniem zastąpi wysłużoną kosiarkę, a dodatkowo sprawdzi się, jako rozdrabniacz.

Czynność o jakiej mowa wykonuje się wykorzystując wertykulator. Urządzenie dostępne jest w trzech wariantach – ręcznej, elektrycznej i spalinowej. Jak dokonać właściwego wyboru? Przede wszystkim ważna jest powierzchnia, jaką mamy do pielęgnacji. Po drugie – cena oraz funkcjonalność. Pamiętajmy, że kupując wertykulator dokonujemy wyboru na lata, więc nie szukajmy oszczędności na siłę. Warto też stawiać na urządzenia wielofunkcyjne. Takie ma w swojej ofercie między innymi firma Husqvarna. Ich dodatkowe plusy to: kompaktowa budowa, wygoda w użyciu, wytrzymała obudowa, duża wydajność oraz silniki o sporej mocy.

***
Podsumowując: wertykulator to urządzenie niezbędne w każdym ogrodzie, ale i przydatne wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zadbania o powierzchnię zieloną. Dzięki niemu nawet najbardziej zaniedbany czy wiekowy trawnik ma szansę na „nowe życie”, a właściciel przez długi będzie cieszył oko jego widokiem.