Wertykulator – sposób na piękny trawnik

Nawet najpiękniejszy trawnik po kilku latach traci swój urok. Problem polega głównie na tym, że trawa zaczyna porastać ogromną ilością kłączy i pędów, przez co utrudniony staje się dostęp powietrza. W takiej sytuacji znaczną pomocą może być wertykulator.

Wertykulacja – co to takiego?

wertykulatorTo proces, który często określany jest również jako pionowe koszenie. Specjalna konstrukcja wertykulatora sprawia, że urządzenie pozwala na usuwanie chwastów oraz mchów, które uniemożliwiają trawnikowi normalny rozwój. W glebie powstają zatem otwory, przez które później przepływa światło oraz powietrze, przyspieszające wzrost trawnika.

Jak to działa?

Czym jest wertykulator? Krótko mówiąc, jest to urządzenie, które umożliwia usunięcie warstwy filcu z trawnika. Specjalne noże pozwalają na wykonanie w podłożu nacięć, dzięki czemu znacznie lepszy jest dostęp powietrza oraz wody. W rezultacie, trawa znacznie lepiej rośnie i rozkrzewia się, a Ty jako posiadacz ogrodu cieszysz się pięknym trawnikiem.

 

Jak wybrać wertykulator? Poniżej prezentujemy kilka cech na które koniecznie musisz zwrócić uwagę decydując się na zakup tego urządzenia.

  1. Wygoda użytkowaniawertykulator
  2. Dobra markawertykulator
  3. Napęd – ręczny czy silnikowywertykulator

źródła zdjęć: husqvarna.com.pl; ladnydom.pl; projektoskop.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *