Jak zmotywować się do rzucenia palenia?

Palenie to jeden z bardziej popularnych, ale i dość trudnych do rzucenia nałogów. Jeśli kwestie zdrowotne są dla Ciebie zbyt mało przekonujące być może nasze argumenty bardziej na Ciebie podziałają.

Lista korzyści, które da Ci rzucenie palenia

Chociaż zerwanie z nałogiem to trudna sztuka, warto podjąć ten trud. Zobacz, dlaczego:

Zadbasz o zdrowie rodziny i najbliższych

Wbrew pozorom to właśnie oni tzw. bierni palacze są najbardziej narażeni na liczne powikłania, jakie niesie nikotynizm, czyli nowotwór płuc czy astma oskrzelowa.

Poprawisz swoją sytuację materialną

Dla wielu osób kwestia finansowa to główny powód rozstania z papierosami. Jedna paczka to dzisiaj wydatek kilkunastu złotych. Zakładając, że w ciągu miesiąca wypalamy 8 paczek (2 na tydzień) kwota ta wzrasta do kilkuset złotych, co w skali roku może dać nam przepalonych ponad tysiąc złotych.

Staniesz się bardziej kreatywny

Nikotyna skutecznie zatruwa umysł. Gdy uwolnisz się od palenia poczujesz sporą różnicę w tej kwestii. Stanie się bardziej kreatywny. Łatwiej będzie Ci się skupić na zadaniach wymagających cierpliwości i wytężonej pracy.

Odczujesz wyraźną poprawę kondycji

Papierosy bardzo obciążają serce i płuca. Rzucając nałóg zauważysz, jak przybywa Ci energii. Z łatwością zaczniesz przemierzać korytarze biura. Nabierzesz chęci na aktywność fizyczną.

Podniesiesz własną samoocenę

Zwyciężenie z nałogiem da Ci poczucie ogromnej satysfakcji. Poczujesz się też całkowicie wolny i będący w stanie kontrolować swoje emocje, jak i postępowanie.

Poprawisz wygląd i stan swojej skóry

Może nie odzyskasz od razu młodzieńczego wyglądu, ale z pewnością Twoja cera zmieni kolor na zdrowszy. Zauważysz, jak widoczne zmarszczki stają mniej wyraźne, bo skóra – wolna od wolnych rodników – nie będzie się tak szybko starzeć.

Wzrośnie Twoja sprawność seksualna

Dla mężczyzny to ważna kwestia. Zawarte w nikotynie związki zwiększają prawdopodobieństwo impotencji prawie o 50% (dotyczy to grupy wiekowej 30-50lat).

Przestaniesz stanowić zagrożenie dla rodziny i siebie

Palenie często wprowadza w przyjemny stan relaksu. Można przysnąć z papierosem w ustach czy dłoni, a to prosta droga do przypadkowego zaprószenia ognia. Lepiej zaoszczędzić sobie i bliskim tego ryzyka.

Jak zatem widzisz – nie tylko kwestie zdrowotne, ani też estetyczne (palacze śmierdzą i niechętnie przebywa się w ich towarzystwie z tego powodu) przemawiają za tym, żeby zerwać z papierosami. Nałóg ten warto pokonać również w trosce o swoje samopoczucie psychiczne, kondycję fizyczną, ale i mając na uwadze dobro i życie swoich najbliższych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *