Zwalcz mokry kaszel szybko, skutecznie i bezpiecznie!

Mokry kaszel jest o wiele łatwiejszy do zwalczenia, ale męczy tak samo, jak suchy. W sieci znajdziesz liczne domowe sposoby na tę dolegliwość. Pamiętaj jednak, by nie zapomnieć również o medycznym wsparciu.

Mokry kaszel – czym się objawia i co go wywołuje?

Ten typ kaszlu można z powodzeniem określić, jako „ten dobry”, ponieważ mechanizm, na którym się opiera, powoduje usuwanie nadmiaru wydzieliny utrudniającej swobodne oddychanie i przełykanie. To z kolei ułatwia oczyszczenie dróg oddechowych, a dla chorego oznacza dodatkowo szybki powrót do zdrowia. Warto przy tym nadmienić, że mokry kaszel nie zawsze oznacza infekcję. Często za jego pojawienie odpowiadają: palenie lub zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu.

Mokry kaszel to nie zawsze objaw infekcji. Może go również wywołać palenie papierosów.

Jak objawia się ten rodzaj kaszlu? Przede wszystkim towarzyszy mu odkrztuszanie lepkiego śluzu. Po drugie charczący odgłos towarzyszący zarówno kasłaniu, jak i oddychaniu. Chory ma też problemy z lekkim oddechem czyli odczuwa ucisk i ciężkość w klatce piersiowej. Mokry kaszel nasila się zwłaszcza rano.

Jak zwalczyć mokry kaszel?

W sieci znajdziesz sporo różnego rodzaju podpowiedzi i wskazówek, jak domowymi sposobami poradzić sobie z mokrym kaszlem. Problem w tym, że większość z nich Najlepiej, gdy zaatakujesz mokry kaszel preparatem z apteki. Dlaczego? Ponieważ przyspieszysz usunięcie wydzieliny w bezpieczny sposób i ochronisz przed jej ponownym zalegnięciem. Po drugie zapobiegniesz dalszemu rozwojowi infekcji. Zapewnisz sobie tym samym łatwiejsze oddychanie. I wreszcie po trzecie złagodzisz podrażnienie gardła i zapobiegniesz dalszemu rozwojowi infekcji.

Gdy dopadnie Cię mokry kaszel, koniecznie sięgnij po sprawdzony środek wykrztuśny z apteki.

Apteczne środki odkrztuszające jak np. Mucosolvan mają jeszcze jedną przewagę – są dostępne w rozmaitych postaciach. To spowoduje, że bez problemu znajdziesz dla siebie najwygodniejszą formę w przyjmowaniu.

UWAGA!
Niniejszy opis to jedynie sugestia i nie powinna ona zastąpić w żadnym wypadku porady medycznej. Zanim zastosujesz – skonsultuj to ze swoim lekarzem lub farmaceutą!

*zdj.główne: Anders Adermark via Foter.com / CC BY-NC-ND