Jaki podkład do cery suchej?

twarz

Skóra sucha nie występuje wśród Polek jakoś specjalnie często, ale mimo tego niektóre panie rzeczywiście na co dzień się z nią zmagają.

Tylko w teorii nie jest ona problematyczna. Mogłoby się wydawać, że o taką cerę łatwiej zadbać niż o cerę tłustą bądź mieszaną, ale mimo iż rzadko kiedy dochodzi na niej do powstawania wyprysków, co powinno być jakimś plusem, to jednak ma ona inne problemy.

Bywa tak przesuszona, że żaden podkład do twarzy nie chce się na niej utrzymać. Na skórze suchej występują też tzw. „suche skórki”, które zostają jeszcze bardziej podkreślone przez kolorowe kosmetyki.

https://goodboxfit.pl/

Takiej cerze brakuje nawilżenia i natłuszczenia. Mogłoby się zatem wydawać, że makijaż jeszcze bardziej jej zaszkodzi, ale jednak jeśli zostanie wykonany przy użyciu właściwych kosmetyków, zdoła ją i upiększyć, i przy okazji delikatnie wypielęgnować.

Dobre podkłady do twarzy suchej naprawdę istnieją. Trzeba ich tylko poszukać i nauczyć się je wybierać spośród wszystkich kolorowych kosmetyków do twarzy.

Skóra sucha na ogół jest też mocno ściągnięta. Po umyciu twarzy może wręcz piec i boleć, zwłaszcza jeśli do mycia użyje się mocnego środka chemicznego.

Dobierając do niej podkład, należy zwrócić szczególną uwagę na to, by zawierał on jak najwięcej korzystnych substancji o działaniu antyoksydacyjnym. Będą one niczym bariera ochronna dla cery. Taka witamina A może stać się solidnym zabezpieczeniem przed chociażby różnymi czynnikami atmosferycznymi, które mogłyby jeszcze bardziej wysuszyć buzię (zwłaszcza wiatr i opady śniegu bądź deszczu).

Warto też zwrócić uwagę na konsystencję produktu. Wizażystki zalecają, by na cerze suchej używać preparatów we fluidzie bądź mleczku, czyli tych o nieco bardziej płynnej konsystencji. Są one łatwe w aplikacji. Nie trzeba nakładać ich pędzlem bądź gąbeczką, bo równie dobrze można poradzić sobie z nimi przy pomocy własnych rąk. Jeżeli natomiast mimo wszystko podkład do twarzy okaże się nieco za suchy, wystarczy rozmieszać go z niewielką ilością kremu. Tak wykonany makijaż można jeszcze spryskać hydrolatem lub zwykłą nawilżającą mgiełką, by uchronić skórę przed wysuszeniem.